Podujatia

„Je demokracia v ohrození?“ I VÝSTAVA

HUMAN FORUM 2

Grafika, virtuálna realita, olej na plátne, či priestorová tvorba. Multimediálna, angažovaná a mladá tvorba študentstva Akadémie umení v Banskej Bystrici, vznikla v ateliéroch Fakulty výtvarných umení, ako reakcia na Human Forum 2023. Výstava „𝑱𝒆 𝒅𝒆𝒎𝒐𝒌𝒓𝒂𝒄𝒊𝒂 𝒗 𝒐𝒉𝒓𝒐𝒛𝒆𝒏í ?“ komentuje, kritizuje, koloruje a scitlivuje vnímanie rozdielov rozhrania našich realít. Povedomie o základných hodnotách demokratickej spoločnosti si musíme pripomínať rovnako ako slogan z grafiky Matúša Maťátka: „Sloboda nie je happy end !“, ktorý vytvoril pre Post Bellum. Umenie má špeciálne dnes úlohu prevencie a deradikalizácie, ktorá má prispievať k šíreniu povedomia tolerancie. Otázku ohrozenia demokracie vizuálne zodpovedia vystavujúce/ci:

Sandra Cseresznyésová

Erika Czaková

Zuzana Dolinay

Lukáš Labuda

Matúš Maťátko

Alexandra Pradidová

Pavol Šeliga

Kurátorka výstavy: Gabriela Birošová

Otvorenie výstavy: 28. 11. 2023 o 18:30 v priestoroch lobby historickej Radnice mesta Banská Bystrica, na Námestí SNP. Pre návštevu vernisáže výstavy je potrebná registrácia. Registrovať sa môžete v tomto linku: https://form.jotform.com/233123149980052

V nasledujúcich dňoch registrácia nie je potrebná. ( 29. 11. – 3. 12. 2023 ). Výstava je sprístupnená počas otváracích hodín Radnice pondelok až piatok ( 8:00 – 17:00 ).

Výstava je sprievodnym podujatím medzinárodného diskusného fóra o demokracii a ľudských právach, nad ktorým prevzala záštitu prezidentka Slovenskej republiky – Zuzana Čaputová.

Výstavu finančne podporil Rotary club Banská Bystrica.

Vstup je voľný.

Informácie

Námestie SNP 1, Banská Bystrica - foyer historickej Radnice

Galéria