Podujatia

Jan Revaj – od línie k forme I VÝSTAVA

JR

Od línie k forme  je názov autorskej výstavy architekta Jana Revaja, ktorú vo štvrtok 10. novembra otvoria v Gallery Lazovná 1 v Banskej Bystrici.

Jan Revaj predstavuje spojenie architekta, umelca a vizionára v súčasnom svete. Spolieha sa na svoj umelecký talent a fantáziu, ktorú rozvíja v kresbe a maľbe. Tú následne abstrahuje do foriem a návrhov svojich architektonických diel. Pri tvorbe obrazov vždy vníma priestor za nimi a jeho tvorba vedie po imaginárnej ceste od línie k forme, aby tak vytvoril dokonalý priestor s emóciou. Keď kreslí premýšľa o priestore, keď navrhuje priestor, kreslí. Je umelcom v architektúre, ktorý „stavia svoje obrazy“ a vytvára jedinečný špičkový dizajn s dušou.

Výstava Od línie k forme odkrýva príbehy vzniku architektonicko-umeleckých diel Jana Revaja. Tie sú prezentované  autorskými skicami, maľbami a dopovedajú ich fotografie s modelmi jednotlivých diel. Kurátorom výstavy je Karol Maliňák.

Vernisáž výstavy sa uskutoční vo štvrtok 10. novembra o 18.00 h v Gallery Lazovná 1. Podujatie spríjemní jazzová hudba v podaní  Róberta RaganaMartina Uhereka.

 

 

 

 

Informácie

Galéria