Podujatia

Bratislava Hot Serenaders – Profile Concert

BHS a LASICA v L+S fotoCB 34

Tešíme sa opäť do Banskej Bystrice na pravidelný profilový koncert v Robotníckom dome!

Prídeme s najnovšími skladbami z pripravovaného nového albumu, a najlepšími kusmi z nášho repertoáru. Nezabudneme si pripomenúť aj 120. výročie narodenia bonvivána Františka Krištofa Veselého.

Vstupné ostáva nezmenené vo výške 15€,  a zľavnené 9€.

Lístky je možné si zakúpiť v Informačnom centre na Námestí SNP 1 alebo na v sieti spoločnosti ticketportal https://www.ticketportal.sk/event/Bratislava_Hot_Serenaders_Profile_concert

Tento koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ďakujeme!

Bratislava Hot Serenaders je unikátny orchester, ktorý sa pod vedením trubkára Juraja Bartoša už od roku 1991 špecializuje na hot-jazzovú hudbu 20. a 30. rokov. Orchester patrí medzi svetovú špičku v autentickej interpretácii jazzovej hudby tohto obdobia, dôkazom sú ocenenia z európskych festivalov, ako aj pozitívne ohlasy a kritiky z celého sveta. V rokoch 2014, 2015, 2016 a 2018 absolvoval tento popredný slovenský jazzový orchester koncertné turné v Spojenom kráľovstve. Najlepšie skladby hot-jazzového repertoire odzneli pred stovkami poslucháčov v mestách od juhu Anglicka (Exeter, Marlborough, Londýn) cez srdce Británie (Birmingham) až po škótsky Edinburgh a Glasgow.

Orchester tvorí pätnásť hudobníkov, dámske vokálne trio Serenaders Sisters a spevák (štýlovo nazývaný “crooner”) Miloš Stančík. Orchester hrá na autentických nástrojoch z 20. rokov, a vystupuje v na mieru ušitých smokingoch a šatách z tohto noblesného obdobia.

 

 

Informácie

Robotnícka 3, Banská Bystrica - Robotnícky dom

Galéria