Podujatia

Galéria ako Spot / Peter Pivoda SNG

DSC05154

Pozývame na prednášku Petra Pivodu, galerijného pedagóga Slovenskej národnej galérie, ktorá bude zameraná na prácu s mladými ľuďmi vo veku 13-16 rokov vo vzdelávaní SNG. Čo všetko im môže galéria poskytnúť? Môže byť vôbec pre nich atraktívna? Aké metódy a prostriedky využiť s ohľadom na ich záujmy? Súčasťou bude aj krátka aktivita s umeleckým dielom, prostredníctvom ktorej si budete môcť prakticky vyskúšať jeden z možných spôsobov práce s touto cieľovou skupinou v prostredí galérie.

PETER PIVODA vyštudoval odbor kulturológia na Fif UK v Bratislave. V roku 2020 tu obhájil dizertačnú prácu venujúcu sa galerijnovzdelávacím programom s občianskym a komunitným presahom. Na oddelení galerijnej pedagogiky Slovenskej národnej galérie v Bratislave pracuje od roku 2014, kde napríklad vedie kurz pre mladých Meetup SNG, pripravuje koncepciu lektorských výkladov a zaujíma sa o programy pre marginalizované skupiny.

Nulovú vstupenku si rezervujete online alebo v budovách Stredoslovenskej galérie. Kapacita je obmedzená. Podujatie organizujeme za dodržiavania aktuálnych protipandemických opatrení.

Rezervácia vstupeniek:

https://tootoot.fm/cs/events/616d1f8f28b7c106808f9d9b

////////////////////////

Vstup voľný.

Srdečne pozývame!

Vstup do Stredoslovenskej galérie bude možný len pre osoby s kompletným očkovaním, s platným testom, alebo s potvrdením o prekonaní Covid. Pri vstupe si pripravte príslušné potvrdenie.

Ďakujem návštevníkom že rešpektujete dané nariadenia.

Podujatie sa koná v rámci festivalu Prvý človek bol umelec 5, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Zriaďovateľom Stredoslovenskej galérie je Banskobystrický samosprávny kraj. 

Informácie

Stredoslovenská galéria - Bethlenov dom, Dolná 8, Banská Bystrica

Galéria