Podujatia

Divadlo Štúdio tanca na NuDance Feste

p0a5ky6spqockoocg4-867x520-c-default

V rámci sprievodného programu už 17. ročníka festivalu NuDance Fest sa predstaví Divadlo Štúdio tanca, konkrétne jeho riaditeľka a členovia umeleckého súboru vo verejnej diskusii, po ktorej bude nasledovať tanečná intervencia, ktorej sa zúčastníme.

Zmena praxe: Nová éra spolupráce nezriaďovanej a zriaďovanej sféry?

Verejná diskusia

(60 min)

VSTUP VOĽNÝ.

Stále častejšie sa hovorí o zmene systému nastaveného na delenie scény na nezriaďovanú a zriaďovanú časť. Pozvaní hostia majú osobnú skúsenosť s oboma oblasťami. Lucia Kašiarová, tanečnica a choreografka, zakladateľka nezriaďovaného kultúrneho priestoru Studio Alta v Prahe, sa stala túto sezónu riaditeľkou jediného zriaďovaného tanečného divadla na Slovensku, Divadla Štúdio Tanca v Banskej Bystrici. Edo Kudláč sa do povedomia alternatívnej divadelnej scény dostal o.i. ako zakladateľ vlastného umeleckého telesa phenomenontheatre, od roku 2009 je riaditeľom zriaďovaného MD Žilina.

Čaká nás alebo tu už je nová éra spolupráce zriaďovaných a nezriaďovaných subjektov? Sme pripravení na paradigmatické zmeny v kultúre, ktoré by lepšie odzrkadľovali realitu a vývoj, a to nielen v samotnej kultúre, ale aj v iných oblastiach spoločnosti?

Informácie

Komenského 12, Banská Bystrica - Divadlo štúdia tanca