Podujatia

Detský deň v záhrade vily Skuteckých

baby-3369549_960_720

17. august od 15:00 do 18:00

Záhrada Vily Dominika Skuteckého

Horná 55, Banská Bystrica

Pozývame Vás stráviť čarovný deň plný zábavy do záhrady vily Skuteckých, kde sa môžete tešiť na bohatý program, ktorý zabaví nielen vaše deti.

➔15:00 – Čítanie pre deti (Janka Mojšová) – Cibuľkove dobrodružstvá (Gionni Rodani)

Cibuľko je odvážny chlapec, ktorého otca za smiešny prehrešok uväzní knieža Citrón v žalári. Zároveň chce rytier Rajčina, Citrónov pomocník, zničiť maličký domček pána Tekvičku. Cibuľko sa rozhodne svojho otca oslobodiť a pomôcť pánovi Tekvičkovi. Stretáva pritom kopu nových kamarátov. Nebude to také jednoduché, lebo zlostný rytier Rajčina je mu aj s celým oddielom hlúpych Citrónikov stále v pätách.

Ako to celé dopadne sa dozviete na čítačke.

➔ 16:00 – Dobrodružstvo s klaunkou Pepinou – zábavné hry

(Markéta Dulavová)

Klaunka Pepina s prasačím kamarátom Pepou boli dlho doma a teraz sa vydali do sveta hľadať kamarátov… a veľmi sa na vás, milé deti tešia. Zažívajú každý deň veľa dobrodružstiev… ale bez vás detí, ich nových kamarátov to nie je ono!

Budeme robiť blbosti a iné čudné, veselé veci!!!

➔ 17:00 – Najlepšie animované filmy pre deti Fest Anča 2021

Milé deti a rodičia, predstavíme vám kolekciu najlepších krátkych animovaných filmov aj pre tých najmenších, ktoré nikde inde neuvidíte!!!

Organizátori festivalu Fest Anča pripravili pásmo najnovších filmov s cieľom priniesť deťom a ich rodičom nezabudnuteľné vizuálne a príbehové zážitky zo sveta animácie. Výber snímok z celého sveta, primárne určených pre detského diváka a rodiny, je reprezentatívnym výberom plným zábavy, poučenia, jedinečných autorských prístupov, nápaditých výtvarných štylizácií a originálnych techník, aké dokáže deťom ponúknuť jedine autorský animovaný film.

Dĺžka: 44 min.

Prístupnosť: od 4 rokov

Zoznam filmov s popisom:

https://www.festanca.sk/kino-fest-anca-najlepsie…/

Nulové vstupenky na premietanie si rezervujete online, kapacita je obmedzená. Podujatie organizujeme za dodržiavania aktuálnych protipandemických opatrení.

Rezervácia vstupeniek:

!function(e,t,o,r,n){var a,i=t.getElementsByTagName(o)[0],s=“TootootIframesAsyncLoad“;if(e[s]||(e[s]=[]),t.getElementById(r)){var c=e.TootootIframes;c?c.register(n):e[s].push(n)}else e[s].push(n),(a=t.createElement(o)).id=r,a.src=“https://ttcdn.azureedge.net/iframe/host.v2.js“,i.parentNode.insertBefore(a,i)}(window,document,“script“,“tootoot-iframe-channel“,“toot-ifr17b39fcee0c“);
Vstup voľný!

Tešíme sa na Vás!

Podujatie sa koná v rámci festivalu Prvý človek bol umelec 5, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zriaďovateľom Stredoslovenskej galérie je Banskobystrický samosprávny kraj.

Informácie

Stredoslovenská galéria - Vila Dominika Skuteckého, Horná 55, Banská Bystrica

Galéria