Podujatia

Dana Dinková, Branislav Kostka – Édith Piaf

edit piaf

Choreografia a réžia: Dana Dinková

Libreto: Dana Dinková

Hudba: Šansóny Edith Piaf s kompozíciou Branislava Kostku

Kostýmy: Adriena Adamíková

Scéna: Lucia Šedivá

Asistent choreografií: Ivica Danihelová

Edith Piaf (herečka): Mariana Mackurová

Edith Piaf (tanečnica): Veronika Szabová

Marcel Cerdan: Giovanni Buttacavoli

Malý Luis: Tomáš Laci

Théo Sarap: Andrej Andrejkovič

Raymond Aso: Matej Struhár

Policajt: Radoslav Kuric

Muž ošetrovateľ: Dušan Kubíny

Luis Leplée: Marián Hadraba

Pasák Albert: Jozef Maliňák

Štátna opera reaguje na pandemickú situáciu presunom časti svojich aktivít do online priestoru. Zapojila sa do celoslovenského projektu online vysielania inscenácií a koncertov inštitúcií zriaďovaných Ministerstvom kultúry SR Online Živé umenie. Jednotlivé produkcie budú za poplatok dostupné na stránke https://navstevnik.online.

Záznam predstavenia Edith Piaf budú mať naši diváci taktiež možnosť zhliadnuť v online priestore už počas mesiaca november.

Budem spievať tak nahlas, že ma bude počuť celý Paríž – až na vrchole Eiffelovej veže budú ľudia otvárať okná a počúvať. Slová, ktoré vyslovila na začiatku svojej kariéry slávna šansoniérka Édith Piaf predznamenali jej závratnú hudobnú dráhu, ktorá sa stala jedným z najväčších symbolov francúzskej hudobnosti. Snáď nikto v ušiach verejnosti nereprezentuje umenie „spevu srdcom“ tak, ako táto charizmatická drobná žena. Šansón, to je Édith Piaf, Piaf, to je šansón. Jej spev sa podivuhodne prelínal s jej dramatickými životnými osudmi. Práve im je venované multižánrové autorské dielo režisérky a choreografky Dany Dinkovej a hudobného skladateľa Branislava Kostku. Vznikla inscenácia naplnená emotívnou hudbou, strhujúcim tancom a sugestívnymi dramatickými výkonmi. Édith Piaf ako tragédka šansónu patrí k najväčším postavám hudby 20. storočia, no spev je nesmrteľný a aj dnes má schopnosť dotýkať sa hlbín duše poslucháčov. S istotou zasiahne všetkých tých, ktorí mu budú otvorení.

Informácie