Podujatia

CandyCrush.sk

230319_RosArt_060

O hre

Štyria tridsiatnici sa práve nasťahovali do novostavby bytovky. S nadhľadom a sebairóniou sa konfrontujú so situáciami, ktoré im prináša jeden absurdný víkend. S dávkou cynizmu tlmočia svoje najtajnejšie sny, pocity, názory, obavy a odhaľujú to, čo je inak skryté a zostáva za zatvorenými dverami bytov.

Je to aj hra o hľadaní vlastnej identity, samote, osamelosti, ne/dobrovoľnej izolácii, túžbe po ľudskom kontakte a hľadaní odpovede na otázku – čo je to domov?

Úvodný text je z knihy Jaromíra Rašína Sláva strojů a měst z roku 1929 (preklad Marianna Stančoková).

 

*CandyCrush je rozšírená online hra pre jedného hráča, ktorej cieľom je vytvoriť trojice alebo štvorice rovnakých cukríkov.

 O autoroch

Zuza Ferenczová (1977) študovala na Činohernej a bábkohereckej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave, odbor divadelná dramaturgia. Spolu s Antonom Medowitsom je autorkou divadelnej hry Rečičky, publikovanej v časopise Theater der Zeit (2007), ArtistasUnidos (2008) a divadelnej hry Solitaire.sk, ktorá bola víťazným textom súťaže Dráma 2007. Je tiež autorkou divadelnej hry Babyboom, ktorá sa stala víťaznou v súťaži Dráma 2010. Má malé dieťa a živí sa ako scenáristka.

 

Anton Medowits (1974) nositeľ tohto pseudonymu píše krátke básne, krátke prózy, krátke divadelné a rozhlasové hry, krátke recenzie. Vyštudoval odbor dejiny umenia a kultúry na Fakulte humanistiky Trnavskej univerzity. Debutoval zbierkou básní Motýľov (LCA, 1999). Je dvojnásobným finalistom najznámejšej slovenskej literárnej súťaže Poviedka (1997, 2000) a autorom viacerých rozhlasových hier a drobných útvarov pre Slovenský rozhlas. Je dramaturgom a spoluautorom textov (s Dušanom Vicenom) divadla DISK Trnava (Geniálna epocha podľa Schulza, Padesátka). Popritom sa dlhodobo úspešne zúčastňuje na súťažiach v javiskovej improvizácii. Do slovenčiny preložil divadelnú hru Guillauma Apolinaira Casanova.

O súbore

RosArt / divadelné štúdio donedávna fungovalo pod názvom Ružomberské divadlo RosaThea, ktoré vzniklo v roku 2011. Dramaturgickým zámerom divadla je inscenovať diela súčasných slovenských a zahraničných dramatikov, a tak reagovať na aktuálne celospoločenské témy alebo problémy týkajúce sa existencie indivídua. Od roku 2019 divadlo disponuje vlastnými priestormi v centre Ružomberka, a tak došlo k transformácií súboru a zintentívneniu tvorby.

 Osoby a obsadenie:

LUNA – Tatiana Ševčíková

NEZÁBUDKA – Nikola Húsková

HLAVA – Tomáš Bačkor

LEČO – Štefan Kašák

Kostýmy: Marianna Marešová

Dramaturgia: Marianna Stančoková, Július Stančok

Technická spolupráca: Július Stančok

Réžia, scénografia, hudba: Marianna Stančoková

 

Vstupné: 5 €                      Predpredaj vstupeniek  v Umeleckej kaviarni u Bothára, Dolná 35, Banská Bystrica

Informácie

Dolná 35, Banská Bystrica - Stredoslovenské osvetové stredisko

Galéria

Prílohy na stiahnutie