Podujatia

„Bye-Bye COVID-19“ I VÝSTAVA od 04.05.2021

COVID_baner_web2

Reinštalácia výstavy „Art of Coronavirus“, ktorá bola otvorená 21.8.2020 v priestoroch Hostela Chors v Bratislave a z dôvodu protipandemických opatrení verejnosti prístupná len do 24.10.2020, kedy kvôli protipandemickým opatreniam boli zrušené, alebo odložené po celom svete mnohé kultúrno-spoločenské a športové podujatia. Ako leitmotív aktuálnej reinštalácie výstavy bol symbolicky použitý názov obrazu „Bye-Bye COVID-19“ od  japonskej umelkyne žijúcej na Slovensku Nana Furiya. Aj väčšina ďalších vystavených diel  pochádza od súčasných slovenských známkových tvorcov Igora Bencu, Rudolfa Cigánika, Karola Felixa, Mariána Komáčka, Róberta Makara, Igora Piačku a Júlie Piačkovej, pričom bola doplnená o práce fotografov Petra Konečného a Borisa Németha, ktorí cez fokus fotoaparátu zaznamenali najmä dopad 1. vlny pandémie na život v hlavnom meste Slovenska.

Na výstave sú prezentované okrem diel voľného výtvarného umenia aj návrhy 0-eurových bankoviek „S.O.S. senior“ vytvorených Petrom Augustovičom, Rudolfom Cigánikom a Mariannou Žálec-Varcholovou. Nakoniec sú tu vystavené aj originálne grafické návrhy emisie poštovej známky COVID-19 na základe grafík Karola Felixa.

Dnes po uplynutí 2. vlny pandémie je nielen poštová známka COVID-19 s motívom imaginárneho dievčaťa s rúškom na tvári, ale aj táto výstava nositeľkou „R.O.R. posolstva“ dodržiavania protipandemických opatrení. Môže byť Mementom mori pred 3. vlnou pandémie koronavírusu, ktorá už v iných štátoch bohužiaľ opäť prepukla v plnej sile.

Informácie

Galéria

Prílohy na stiahnutie