Podujatia

Beseda s prekladateľkou

Beseda-s-prekladatelkou

BESEDA S PREKLADATEĽKOU – Online podujatie

Naše Centrum hispánskej kultúry Vladimíra Olerínyho srdečne pozýva všetkých študentov prekladateľstva, ale i všetkých záujemcov o preklad, na besedu s prekladateľkou Evou Palkovičovou, ktorá sa uskutoční v stredu 26. januára 2022 o 16.30 h ONLINE prostredníctvom Zoom. Na podujatie sa pripojíte kliknutím na nasledovný link:

https://zoom.us/j/95754563229?pwd=bXJMWFJwUVBYYVp3bU1SRyt6WDcxZz09

Eva Palkovičová je významnou prekladateľkou španielskej a hispanoamerickej literatúry, vďaka ktorej si v slovenčine môžeme prečítať diela, ako napríklad, „O láske a iných démonoch“ od Gabriela Garcíu Márqueza či „Sépiový portrét“ od Isabel Allendeovej. Okrem toho aj vyučuje na Katedre romanistiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

Kto z vás študuje prekladateľstvo, alebo sa len tak zaujíma o preklad, či by sa rád dozvedel niečo o tom, ako prebieha celý proces prekladu knihy, nech neváha a pripojí sa na našu online besedu. Zaujíma vás niečo konkrétne, na čo by ste sa pani docentky radi opýtali? Pripravte si svoje vlastné otázky, pretože určite vám necháme priestor na to, aby ste sa pýtali. Už sa na vás všetkých veľmi tešíme!

Informácie

Galéria