Podujatia

Astrovlak

Vychutnajte si magickú silu nočnej oblohy priamo v Lesníckom skanzene Vydrovskej doliny spojené s nočnou jazdou Čiernohronskou železničkou. Pozorovanie nočnej oblohy astronomickými ďalekohľadmi pod odborným dozorom z hvezdárni.

Vlak premáva 4.7., 11.7., 8.8.2019

Program:

20:30 – odchod vláčika z hl. staničky Č. Balog

21:00 – astronomická príprava v horárni

22:00 – pozorovanie astronomickými ďalekohľadmi

Cena výletu:

  • 15,00 €/dospelý,
  • 11,00 €/dieťa 6 až 15 rokov

Zážitkový výlet Tourbusom na Astrovlak je s možnosťou dopravy z ubytovacieho zariadenia a späť len pre držiteľov Horehronie Card. Kapacita tourbusu je obmedzená. Rezervácia na www.horehronie.sk 24 hodín vopred.

Horehronie Card si môžete zakúpiť výhodne za 2 € vo vybraných ubytovacích zariadenia, turisticko-informačných kanceláriach a centrách na Horehroní alebo za 5 € online TU.

Grafikon skibusu:

  • 19:30 Tále – Hotel Partizán (aj pre hostí H. Stupka a Golf)
  • 19:33 Tále – Kúria na Táloch, Pinus app.
  • 19:36 Bystrá, Hotel Bystrá
  • 19:36 Bystrá, penzión Dúhový Pstruh / Grand
  • 19:38 Bystrá, zástavka kruhový objazd
  • 19:40 Bystrá, Bystrianska jaskyňa (penzión Bystrinka)
  • 19:42 Mýto pod Ďumbierom – Ajax farma
  • 19:43 Mýto pod Ďumbierom – Mýto, Ski & Fun centrum
  • 19:45 Mýto pod Ďumbierom – hostinec/Coop jednota
  • 19:46 Mýto pod Ďumbierom – píla (pre penzión Adika)
  • 19:47 Mýto pod Ďumbierom – rázc.  (hotel Mýto, Mýtnik)
  • 19:59 BREZNO, Tesco: Parkovisko Futbal. štadión / Aréna

Vláčik bude pristavený na konečnú zastávku v Lesníckom skanzene, odkiaľ vedie lesný chodník a asfaltová cesta k horárni vzdialenenej asi 500 m.

Upozorňujeme na mierne náročný terén, vzhľadom na zníženú viditeľnosť a lesný povrch.

Informácie