Podujatia

7. ročník Prehliadky panoramatických filmov

Program-Amfik-2022-PPF-web-62ac6c28c107c

OZ za! amfiteáter pozýva na 7. ročník Prehliadky panoramatických filmov na Banskobystrický amfiteáter Paľa Bielika. Tá sa uskutoční aj tento rok počas Dní mesta, a to v piatok-nedeľu, 17. – 19. júna, pričom výnimočne je pridané ešte jedno 70mm premietanie aj na poslednú júnovú nedeľu 26. 6. 2022.

 

Diváci a diváčky sa môžu tešiť na 70mm novinku Smrť na Níle (2022) a zároveň “klasiky 80. rokov”: Chorus Line (1985), Votrelci (1986) a Priepasť (1989). „Siedmy ročník Prehliadky je trochu špeciálny tým, že máme k dispozícii až štyri 70mm filmové kópie, a tak je prehliadka po prvýkrát štvordňová. Dva z filmov, teda Votrelci a Priepasť, sú režisérskym počinom Jamesa Camerona a jeho tvorbe zároveň venujeme nedeľné predstavenia tejto sezóny Letného kina.

Banskobystrický amfiteáter Paľa Bielika je jediný v Európe, ktorý je pod holým nebom schopný premietať panoramatické 70mm filmy. „Okrem celovečerných filmov máme pripravené aj krátke ukážky, takže prehliadka umožní fanúšikom vidieť a počuť rôzne formáty 70mm filmu aj s odborným vysvetlením pred filmami. Zároveň ako každý rok, tak aj tento rok si môžete dohodnúť prehliadku premietacej kabíny aj s odborným výkladom premietačov.“ dopĺňa premietač Ivan Školuda.

Informácie

Cesta na amfiteáter, Banská Bystrica - Amfiteáter

Galéria