Informácie ku koronavírusu

Fungovanie Mestského úradu

 

19. 4. 2021 – otvorenie mestského úradu pre verejnosť – v súvislosti s uvoľňovaním vládnych opatrení otvárame od zajtra, 20. apríla 2021 mestský úrad pre verejnosť v plnom rozsahu bez obmedzení. Klientske centrum bude k dispozícii pre všetkých obyvateľov od pondelka do piatku v štandardných časoch od 7:30 hod. do 15:30 hod., s výnimkou stredy, keď je možné vybaviť potrebné náležitosti do 16:00 hod. a v piatky do 15:00 hod.

V podobnom režime bude fungovať aj Matričný úrad a ohlasovňa pobytu, pričom nestránkový deň spadá na štvrtok. Všetkých obyvateľov prichádzajúcich na MsÚ prosíme, aby sa aj naďalej správali zodpovedne, vo vstupnej hale používali dezinfekciu na ruky, nosili ochranné rúška a dodržiavali patričné rozostupy.

11. 1. 2021 – Mestský úrad v Banskej Bystrici bude od pondelka, 11. januára 2021 pre verejnosť až do odvolania naďalej zatvorený. V obmedzenom režime bude fungovať len Matričný úrad a ohlasovňa pobytu, ktorého zamestnanci vykonávajú jedine úkony spojené s vydávaním dokladov týkajúcich sa narodení, úmrtí a trvalého alebo prechodného pobytu. Obyvateľov žiadame, aby zamestnancov úradu v prípade potreby kontaktovali výlučne telefonicky alebo e-mailom. Kontakty na zamestnancov jednotlivých odborov a oddelení nájdete TU.

Od pondelka, 11. januára  budú vo vestibule MsÚ dostupné všetky tlačivá týkajúce sa miestnych daní a poplatkov a poplatkov za komunálny odpad. Platby je potrebné realizovať výlučne bankovým prevodom. V prípade, že niekto príde napriek zákazu vychádzania na úrad s vyplneným tlačivom k miestnym daniam (napr. daňové priznanie k dane z nehnuteľnosti, k poplatku za komunálny odpad, daňové priznanie k dani za psa), môže ho vložiť do boxu nachádzajúceho sa vo vestibule MsÚ.  Po 12-tej hodine odporúčame využiť služby Slovenskej pošty.

2. 1. 2021 – Mestský úrad v Banskej Bystrici bude od pondelka, 4. januára 2021 pre verejnosť až do odvolania zatvorený. V obmedzenom režime bude fungovať len Klientske centrum a Matričný úrad a ohlasovňa pobytu. Obyvateľov žiadame, aby zamestnancov úradu kontaktovali výlučne telefonicky alebo e-mailom. Kontakty na zamestnancov jednotlivých odborov a oddelení nájdete TU.

27. 10. 2020 – Mestský úrad je pre verejnosť až do odvolania zatvorený, pričom v obmedzenom režime funguje len Matričný úrad a ohlasovňa pobytu a Klientske centrum.

  • Zamestnanci Matričného úradu a ohlasovne pobytu vybavujú všetky potrebné doklady.

Úradné hodiny matriky pre vybavovanie nevyhnutných úkonov:

Pondelok: 7:30 hod.  ꟷ 12:00 hod.

Utorok: 7:30 hod. ꟷ 12:00 hod.

Streda: 7:30 hod. ꟷ 12:00 hod.

Štvrtok: nestránkový deň

Piatok: 7:30 hod. ꟷ 12:00 hod.

  • Obyvateľov žiadame, aby zamestnancov úradu kontaktovali výlučne telefonicky alebo e-mailom. Kontakty na zamestnancov jednotlivých odborov a oddelení nájdete TU.

MBB, a. s.

Mestská obchodná spoločnosť MBB a. s. obmedzila komunikáciu s klientmi a verejnosťou výlučne na telefonickú a e-mailovú formu až do odvolania.

 

Galéria