Aktuality
Už o mesiac špičková atletika na Štiavničkách, míting TIPOS P-T-S bude mať jubileum
V piatok 8. augusta Banská Bystrica znova zažije vrcholnú medzinárodnú atletiku v elektrizujúcej atmosfére. Jubilejný 60. ročník legendárneho mítingu TIPOS P-T-S, desiaty po obnovení tradície a tretí na Štiavničkách, sľubuje mimoriadny zážitok.
Podujatie má strieborný štatút World Athletics Continental Tour (WACT), tretí najvyšší v hierarchii. Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR ho podporilo sumou 90-tisíc eur. Finančná injekcia je vítaná, lebo organizovanie mítingov zaradených do WACT je spojené s povinnosťou vyplácať atlétom prémie (konkrétne v súvislosti s týmto mítingom je to 75-tisíc eur) a hradiť náklady na ubytovanie a cestu.
„Verím, že pétéeske, tomuto klenotu slovenského športu, prídu diváci osobne zablahoželať k jubileu a podporia našich atlétov v boji o miestenky na septembrový svetový šampionát v Tokiu. Míting aj športovci si zaslúžia priazeň publika a budú za ňu nesmierne vďační,“ uviedol prezident Slovenského atletického zväzu (SAZ) Peter Korčok.
Národný program sa bude odvíjať už od 15.00 h. Hlavný program príde na rad o 18.00 h. Obsahuje 15 disciplín – 8 mužských a 7 ženských –, ktoré SAZ vybral predovšetkým s ohľadom na domácu elitu. Podobne precízne pristupuje aj k akceptovaniu záujmu zo zahraničia.
Vstupenky zakúpite na stránke www.ticketportal.sk.
Viac informácií nájdete na stránke www.p-t-s.sk.
„Bude to pre nás dvojnásobné jubileum, pretože pôjde aj o 10. ročník v obnovenej histórii podujatia po šesťročnej pauze. Uplynulých deväť sa nám vydarilo a dúfam, že svojím vyznením sa k nim zaradí aj desiaty,“ skonštatoval šéf slovenskej atletiky a zároveň predseda organizačného výboru TIPOS P-T-S Peter Korčok.
„K onomu dvojnásobnému jubileu plánujeme v spolupráci s naším bývalým viceprezidentom Ladislavom Asványim pozvať aj niekoľko legiend spojených s pétéeskou,“ predznamenal Korčok na margo sprievodných lákadiel. Definitívny zoznam bude známy neskôr, no v kuloároch nezáväzne zaznievajú aj také rezonujúce mená, akými sú Jarmila Kratochvílová, Galina Čisťakovová, Jan Železný, Mike Powell či Willie Banks. Prví štyria menovaní stále sú úradujúci držitelia svetového rekordu!
Organizátori v kooperácii s mestom Banská Bystrica pripravujú aj exteriérovú výstavu veľkoformátových snímok oceňovaného velikána športovej fotografie Jána Súkupa, ktorý desaťročia mapuje míting P-T-S. Naplánovaným miestom inštalácie je Námestie SNP.
Organizátori TIPOS P-T-S mítingu