Podujatia

Voľné pódium 2024

microphone-1261793_960_720

V rámci Banskobystrického kultúrneho leta sa uskutoční už piaty ročník obľúbeného multižánrového festivalu Voľné pódium. Dvojdňový festival sa bude konať počas druhého augustového víkendu v piatok 9. augusta a v sobotu 10.augusta na Námestí SNP.

Do projektu, ktorý dáva priestor predovšetkým umelcom s vlastnou autorskou tvorbou, sa tento rok prihlásilo desať záujemcov. Z nich bolo vybraných sedem interpretov, ktorých vystúpenia si budú môcť vypočuť nielen Banskobystričania a Banskobystričanky, ale aj návštevníci mesta pod Urpínom.

Program hudobného festivalu bude rôznorodý, na pódiu sa predstavia umelci, ktorí hrajú rôzne hudobné štýly. Piatkový program otvorí sólový spevák Adam Pavol, ktorý pochádza zo Spišskej Novej Vsi, ale päť rokov už žije v našom meste. Po vystúpení Adama sa predstaví banskobystrická kapela Under My Issue, multižánrové zoskupenie Hills Bros a rapper Sermone.  Headlinerom, ktorý uzatvorí piatkový program budú famózni Vec a Tono S. s projektom Ultrazvuk.

Sobotný program na pódiu odštartujú  PBM Dovalovci a Nela Šajbanová, na nich naviaže kapela TMiS, ktorá hrá štýly ako jazzrock, fusion a progresive rock. Predposlednou kapelou bude kapela P.O.H. pochádzajúca z Oravy. Festival uzavrie banskobystrická kapela Secret Session, ktorá okrem vlastnej tvorby zaujme aj vizuálnou performanciou.

 

 

 

 

 

 

 

Informácie

Námestie SNP, Banská Bystrica

Galéria