Podujatia

Noc kostolov 2023

Kostol-Nanebovzatia-Panny-Márie

V Evanjelickom kostole na Lazovnej ulici pripravili organizátori program, ktorý sa v piatok 2. júna 2023 začne o 18:00. Predstavia sa dva spevácke zbory pod vedením dirigenta Petra Bibzu. Milovníkom zborového spevu sa predstaví banskobystrický spevácky zbor Hron a spevácky zbor Evanjelického gymnázia z Banskej Bystrice.

Noc kostolov si budú môcť návštevníci vychutnať aj vo Farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie na námestí Štefana Moysesa, so začiatkom o 18:00. Program začne sprístupnením chrámu a priestorom na stíšenie. O 19:00 bude program pokračovať organovým koncertom. O 20:00 bude pre návštevníkov pripravená moderovaná prehliadka s odborným výkladom.

Noc kostolov sa uskutoční aj v Katedrále sv. Františka Xaverského na Námestí SNP. V katedrále sa program začne modlitbou vešpier o 19:00. Od 20:00 je pripravený koncert študentov banskobystrického konzervatória. Noc kostolov v katedrále vyvrcholí o 21:00 hudobno-slovným pásmom. Sprievodný program počas celého podujatia bude obsahovať komentovanú prehliadku kostola, prehliadku krypty a ďalších zaujímavostí.

Vstup na podujatia je voľný.

Informácie

Banská Bystrica

Galéria