Podujatia

Minimaratón

bežci

Už 2. septembra (v sobotu) sa uskutoční 12. ročník obľúbeného bežeckého podujatia pre deti Banskobystrický Minimaratón. Organizátori pozývajú všetky deti od 0 do 15 rokov na atletický Štadión na Štiavničkách, kde bude celé sobotňajšie dopoludnie venované pohybu.

„Máme disciplíny pre mamičky s kočíkmi, lezúňov, či deti s hendikepom – v hlavných vekových kategóriách očakávame viac než 500 účastníkov“, uvádzajú v správe k podujatiu organizátori z Marathon BB Teamu.

„História nášho podujatia siaha do roku 2012, kedy vzniklo ako doplnok Banskobystrického maratónu. Postupne získaval Minimaratón v dramaturgii výraznejšie kontúry a od roku 2018 ho organizujeme ako samostatné plnohodnotné podujatie pre všetky aktívne rodiny. Veľmi sa tešíme, že už druhý rok môžeme bežať na zrekonštruovanom ovále štadiónu SNP na Štiavničkách – deti sa takto naozaj môžu cítiť ako ozajstný športovci,“ dodávajú organizátori jedinečného športového konceptu pre mladých. Účastníci sa môžu tešiť nielen na pamätnú medailu v cieli pre každého, ale aj na skákací hrad, či bezplatnú vstupenku do múzea máp ku každému číslu.

Banskobystrický Minimaratón sa uskutoční v sobotu 2. septembra 2023, všetky informácie a online registráciu nájdete na stránke podujatia: https://marathonbbtour.sk/mini2023

 

Informácie

Galéria