Podujatia

Dni energie a ekológie 2019

Chcete aj Vy bývať lacnejšie? Pomôže zvýhodnený úver ŠFRB či príspevok na zateplenie rodinného domu.

Viete ako znížiť výdavky na energie? Zaujímajú Vás dotácie na solárne systémy, fotovoltiku, tepelné čerpadlá či kotly na biomasu?

Poznáte fungovanie elektromobilu či elektrobicykla?

Triedite odpad správne?

Príďte na DENS 2019 a dozviete sa viac.

V roku 2019 opätovne radi zavítame do slovenských miest, tentoraz už so 6. ročníkom populárneho podujatia Dni energie a ekológie na Slovensku – DENS 2019. Návštevníkom a obyvateľom Žiliny, Banskej Bystrice a Bratislavy odprezentujeme zelené technológie, úspory energie, ochranu životného prostredia, udržateľnú dopravu a množstvo aktivít. Keďže podujatie je určené pre celé rodiny s deťmi, všetci sa niečo naučia, ale aj zabavia. S DENS 2019 sa predstavíme v Žiline (Nám. A. Hlinku – 4.6.2019), Banskej Bystrici (Nám. SNP – 6.6.2019) a v Bratislave (OD IKEA – 8.6.2019) . Príďte medzi nás a určite neobanujete.

Návštevníkom chceme umožniť bližšie sa zoznámiť so solárnymi systémami či už na ohrev vody alebo na produkciu elektriny, tepelnými čerpadlami, ale aj úspornými LED žiarovkami. Nemali by chýbať ani praktické informácie o populárnych možnostiach získania príspevku na zateplenie rodinných domov, zvýhodnených úverov na obnovu bytových domov a dotácií na kúpu fotovoltických panelov, solárnych systémov, kotlov na biomasu či tepelných čerpadiel. Zaujímavosťou určite budú aj chystané elektomobily a elektrobicykle.

Ako sme však avizovali, mnoho aktivít plánujeme zamerať na deti a mládež či už ohľadne triedenia odpadu alebo ochrany životného prostredia, jednoducho eko informácie hravou formou.

Informácie

Námestie SNP, Banská Bystrica