Podujatia

Dni energie a ekológie 2019

Vo štvrtok (6.6.2019, od 10:00 do 17:00) sa na Námestí SNP budete môcť niečo prospešné dozvedieť, zabaviť, ale aj vyhrať. Už po 6. krát totiž do Banskej Bystrice zavíta putovné podujatie Dni energie a ekológie na Slovensku (DENS) 2019, určené pre všetky vekové kategórie.

Návštevníci získajú rady, ako ušetriť na energiách či ako získať financie na zateplenie paneláku a rodinného domu. Budú mať možnosť sa bližšie zoznámiť so solárnymi panelmi na ohrev vody, elektromobilom mestskej polície či atraktívnymi elektrobicyklami. Dozvedia sa, čo robiť s použitým kuchynským olejom, ktorý dokonca budú môcť na podujatí v plastových fľašiach aj odovzdať.

Výnimočná bude aj účasť prevádzkovateľa Vodného diela Gabčíkovo, ktorý odprezentuje aktuálne rozvojové projekty spojené s Dunajom.
Nebudú chýbať ani informácie o ochrane prírody, separácii odpadu či ukážkové kontajnery s recyklátmi a granulami, z ktorých sa vyrábajú nové produkty.
Organizátori nezabúdajú ani na deti a študentov, pre ktorých si pripravili viaceré zábavné, ale aj poučné aktivity o šetrení energiou, správnom separovaní či ochrane prírody a klímy.
Príďte na DENS 2019 (mladí aj tí skúsenejší či celé rodiny s deťmi), dozviete sa veľa užitočného, zabavíte sa a ešte aj môžete vyhrať atraktívne ceny: vyhliadkový let helikoptérou ponad Liptov, bicykel alebo nákupné poukážky do OD IKEA. Viac info nájdete na web. stránke https://energieprevas.sk/dens-2019.

Informácie

Námestie SNP, Banská Bystrica