Podujatia

Angelusfest 2022

Lista_FB_jan22

Benefičný Angelus Fest 2022 podporí projekt Svetielka nádeje

Po vydarenom prvom ročníku benefičného metalového festivalu Angelus Fest, na ktorom vystúpilo 8 kapiel na čele s DOOMAS, RAMCHAT či ABSTRACT a na vstupnom sa podarilo vyzbierať takmer 4000€ pre OZ Onkológia BB, sú už v plnom prúde prípravy na ročník druhý – Angelus Fest 2022. Uskutoční sa opäť na banskobystrickom amfiteátri a fanúšikovia sa 11.6.2022 môžu tešiť na vystúpenia 10 výborných slovenských kapiel rôznych metalových štýlov – headlinermi budú populárni Svätojurčania ČAD, originálni Martinčania LUNATIC GODS či domáci matadori PYOPOESY .

Celý výťažok z benefičnej akcie bude venovaný OZ Svetielko nádeje.

„Svetielko nádeje je občianske združenie, ktoré už 20 rokov pomáha deťom s onkologickými a inými vážnymi ochoreniami a ich rodinám. Je to najstaršie združenie svojho druhu na Slovensku, ktoré úzko spolupracuje s Detskou fakultnou nemocnicou s poliklinikou v Banskej Bystrici, špeciálne s jej detským onkologickým oddelením. Svetielko nádeje prevádzkuje aj jediný detský mobilný hospic na  strednom Slovensku, ktorého poslaním je bezplatne poskytovať paliatívnu starostlivosť nevyliečiteľne chorým a zomierajúcim deťom v ich domácom prostredí a poskytovať podporu ich rodinám. Výťažkom z festivalu podporíme realizáciu projektu Nový priestor pre nádej, cez ktorý Svetielko nádeje pomáha zabezpečiť dispozičné úpravy a potrebné zariadenie pacientskych izieb a spoločných priestorov ako je detská herňa priamo na onkologickom oddelení.“, povedal riaditeľ OZ Svetielko nádeje, pán Igor Obšajsník.

O projekte Nový priestor pre nádej sa dozviete viac tu:

https://www.svetielkonadeje.sk/novy-priestor-pre-nadej

Okrem silnej zostavy kapiel organizátori sľubujú aj vylepšenia areálu (väčšie pódium, viac slnečníkov a výčapov, vratné poháre s logom festivalu a pod.), takže sa naozaj máme na čo tešiť.

 

 

 

 

Informácie

Cesta na amfiteáter 494, Banská Bystrica - Amfiteáter

Galéria