Podujatia

3Bobule

3-bobule-24

3Bobule (r. Martin Kopp, Česko, 2020, 100 min.) – komédia

https://www.kinematograf.sk/filmy/3bobule/

 

Réžia: Martin Kopp

Scenár: Matěj Podzimek, Tomáš Vávra

Kamera: Jan Filip

Hudba: Jan P. Muchov

Strih: Libor Merta

Hrajú: Tereza Ramba, Kryštof Hádek, Lukáš Langmajer, Marian Roden, Miroslav Táborský, Branislav Deák, Michal Isteník, Radim Novák a ďalší.

 

Honza (Kryštof Hádek) a Klára (Tereza Ramba) sa po niekoľkých spoločných zberoch úrody stali rodičmi roztopašných dvojčiat a majiteľmi vinárstva. Keďže im však každodenné starosti prerástli cez hlavu a v manželstve im to veľmi neklape, žijú oddelene…Takto sa začína príbeh renesancie ich lásky v prekrásnom kraji na juhu Moravy, práve v čase, keď prichádza rozhodujúce obdobie vinárskeho roka – vinobranie. Ale to nie je všetko. Honza s Klárou popri manželstve musia riešiť aj krádeže vo viniciach, Klára navyše bojuje s predsudkami okolia, že ako žena nemôže robiť kvalitné víno a neprekročí tieň svojho otca. Honza sa po rokoch stretne s neodbytným kumpánom Jirkom (Lukáš Langmajer), ktorý mu chce pomáhať so zberom úrody, no pri tom zamlčí, že uteká pred dlhmi a že svojho pubertálneho syna tak trocha uniesol. Jirkova prítomnosť však vnesie do života všetkých vítaný i nevítaný rozruch a začína sa séria komických omylov a nedorozumení… Tretie pokračovanie letného filmového kinohitu.

 

Martin Kopp (1983) – režisér, scenárista, herec. Amatérske filmy začal nakrúcať už na gymnáziu, po jeho ukončení študoval na Súkromnej vyššej odbornej škole filmu v Písku. Scenár svojho úspešného krátkeho filmu Hranica (2006) dokončil počas štúdia na Filmovej akadémii Miroslava Ondříčka a nakrútil ho v spolupráci s Českou televíziou, pre ktorú pripravoval aj cestopisy Na ceste. Neskôr sa začal venovať tvorbe reklám, videoklipov a televíznych seriálov. Debutoval komédiou Bajkeri (2017), 3Bobule je jeho druhý celovečerný film. V súčasnosti spolupracuje s Jakubom Štáfkom na celovečernom filme Vyšehrad, ktorý bude kinoverziou úspešného rovnomenného online seriálu.

 

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=lU31BTeNK9o

Facebook: https://www.facebook.com/3bobule

Oficiálna stránka: https://www.bobule.cz/;

https://www.continental-film.sk/index.php/filmy/plan-premier/2020?id=1697

Informácie

Námestie SNP, Banská Bystrica

Galéria