Aktuality

Výťažok z Primátorského punču tento rok pomôže novorodencom, ktorí to potrebujú

Primátorský punč

 

Banskobystrické Vianoce 2023 sú aj o pomoci druhým. Preto je i tento rok súčasťou programu nejedno charitatívne podujatie. Už v piatok, 15. decembra 2023 pozývame obyvateľov a návštevníkov Banskej Bystrice na Primátorský punč. Primátor Ján Nosko pohostí so svojím tímom teplým punčom i čajom od 16:00 hod., v stánku pred Radnicou na Námestí SNP, všetkých, ktorí sa rozhodnú prísť podporiť dobrú vec.

Keď v piatok popoludní o 16:00 hod. bude na vianočných trhoch počuť známeho ľudového hudobníka Pavla Majeríka so svojou heligónkou, je viac ako isté, že sa začína tradičný Primátorský punč. Následne o 17:00 hod. zahreje všetkých prítomných Ľudová hudba Fajta a výnimočný spevák rusínskych piesní Štefan Štec.

Banskobystričanky a Banskobystričania sa vždy vedeli spojiť pre dobrú vec, preto verím, že sa opäť uvidíme v hojnom počte, užijeme si pekné predvianočné chvíle, a zároveň spoločne pomôžeme. Výťažok  z Primátorského punču tento rok venujeme Občianskemu združeniu Človiečik, ktoré funguje pri Neonatologickej klinike v Banskej Bystrici od roku 2011. Tím tohto oddelenia sa stará o novorodencov, malých bojovníkov, ale aj kriticky choré predčasniatka, a nepretržite im poskytuje tú najnáročnejšiu zdravotnú starostlivosť. Všetkých srdečne pozývam a teším sa na stretnutie s vami,“ hovorí primátor Ján Nosko.

Okrem finančného príspevku venuje mesto Banská Bystrica novorodeniatkam neonatologickej kliniky aj súpravy čiapok a papučiek. Uštrikovali ich seniorky z banskobystrických denných centier.

Som veľmi rada, že pán primátor myslí aj na predčasniatka, kriticky chorých, ale aj zdravých novorodencov, ktorí sú hospitalizovaní na Neonatologickej klinike SZU FNsP F. D. Roosevelta, a že finančný výťažok z Primátorského punču poputuje tento rok práve novorodencom prostredníctvom OZ Človiečik. Veľká vďaka všetkým, ktorí sa rozhodli podporiť túto milú predvianočnú aktivitu. Ďakujeme aj seniorkám z banskobystrických denných centier za krásne čiapočky a papučky, ktoré na klinike určite využijeme,“ dopĺňa Jana Nikolinyová, prednostka Neonatologickej kliniky Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici.

 

Mgr. Zdenka Marhefková, PhD.
hovorkyňa primátora

Galéria