Aktuality

Storočná oslávenkyňa odhalila recept na dlhovekosť

Gratulácia

V meste pod Urpínom do dnešného dňa žilo šesť obyvateľov, ktorí majú sto a viac rokov. Vekovú prevahu majú najmä ženy. Jedna má 101 rokov, ďalšie dve 102 a jedna 104 rokov. Dvaja muži, ktorí prekročili úctyhodnú vekovú hranicu, majú zhodne po sto rokov. Dnes k nim všetkým pribudla ďalšia storočná jubilantka, ktorá trávi jeseň svojho života v banskobystrickom zariadení sociálnych služieb.  

Rodáčka z Predajnej sa narodila v rovnaký deň, kedy oslavuje aj svoje meniny. Anna Bobáková vychovala s manželom dvoch synov. Aj keď je už 28 rokov vdovou, radosť jej robí šesť vnúčat a sedem pravnúčat.

Recept na dlhovekosť je jednoznačne skromnosť vo všetkom, či už ide o slová, jedenie a pitie. Viete, všetko je v živote potrebné, ale len do určitej miery. Veľa som v živote pracovala, najskôr v zdravotníctve, potom, až do dôchodku, v Petrocheme Dubová. Do 95 rokov som žila sama v obci Predajná, dnes už potrebujem aj pomoc iných,“ poznamenala jubilantka Anna Bobáková.

Od augusta 2018 býva v Zariadení pre seniorov Jeseň, kde trávi rada čas i v spoločnosti ostatných klientov. Napriek tomu, že zrak jej neslúži už najlepšie, stále si, aj keď pomaly, rada zájde na bohoslužbu do Kostola sv. Michala archanjela, známeho pod názvom Modrý kostolík.

Je neuveriteľné koľko energie má pani Anka v sebe. Prajem jej, aby bola hlavne zdravá, plná neutíchajúceho optimizmu a radosti, ktorú okolo seba rozdáva,“ povedal Martin Majling, druhý zástupca primátora mesta, ktorý bol oslávenkyni osobne zagratulovať ku krásnemu životnému jubileu.

Mgr. Miroslav Strelec
Kancelária primátora

Galéria