Aktuality

Mesto pod Urpínom po roku opäť ožije Banskobystrickým maratónom

Banskobystrický maratón 2022_foto Marathon Banská Bystrica

Maratón, viac druhov polomaratónov, beh na 10 km, kolieska 7 km, polmaratón či STEFE beh 3,4 km.  Celkovo jedenásť disciplín, 1730 registrácií a 2000 ľudí. Taká je aktuálna bilancia obľúbeného podujatia, určeného nielen pre športovcov.  V sobotu, 3. júna 2023 si na svoje prídu bežci, korčuliari či kolobežkári všetkých vekových kategórií.

Banskobystrický maratón, jediný večerný beh v strednej Európe, píše už svoj 12. ročník. Aj tento rok je pre úspešný a bezpečný priebeh podujatia potrebné počítať s dopravnými obmedzeniami. Nevyhnutná je kompletná výluka dopravy na cestách, ktoré sú súčasťou trate maratónu. Uzávierka sa dotkne Sládkovičovej ulice od odbočky na Horné Pršany v smere do centra cez Námestie Ľ. Štúra,  Štefánikovo nábrežie, Štadlerovo nábrežie až po Námestie slobody (križovatka s ul. Československej armády). Taktiež bude uzatvorený úsek komunikácie Na Troskách (v priestore štartu a cieľa) od malej okružnej križovatky popri ESC po križovatku pod mostami R1.  Všetky priľahlé lokality budú dostupné po obchádzkových trasách, s výnimkou Kalinčiakovej ulice, ktorá nebude pre automobilovú dopravu, v čase od 15:00 do 23:30 h.,  prejazdná vôbec.

Banskobystrický maratón_mapa trate
Banskobystrický maratón_mapa trate

V súvislosti s Banskobystrickým maratónom súčasne dôjde k obmedzeniu dopravy a vybraných spojov verejnej osobnej dopravy, vrátane MHD. To, ako budú jednotlivé trolejbusové a autobusové linky premávať, nájdete na tomto odkaze. Všetkých žiadame o trpezlivosť a zvýšenú pozornosť. Za vzniknuté komplikácie súvisiace s uzávierkami sa ospravedlňujeme.

Tlačová konferencia, za účasti primátora mesta Jána Noska i organizátorov podujatia Petra Faboka a Miroslava Štrbu, sa uskutoční v piatok, 2. júna 2023 o 14:00 h. v nákupnom centre Europa SC. Bližšie informácie o podujatí nájdete na webovej stránke organizátora: www.marathonbb.com.

Mgr. Dominika Adamovičová
hovorkyňa primátora

Prílohy na stiahnutie