Aktuality

Európsky týždeň športu bude v Banskej Bystrici bohatý na podujatia

Plavci

Deviaty ročník Európskeho týždňa športu, ktorý sa uskutoční od 23. do 30. septembra 2023, opäť spojí v meste pod Urpínom viaceré inštitúcie a športové kluby. Spoločne podporia európsku kampaň rôznymi aktivitami, do ktorých sa môžu zapojiť všetky vekové kategórie.

Súčasťou Európskeho týždňa športu budú aj tento rok viaceré banskobystrické materské školy. Materská škola Nová, MŠ Na Starej Tehelni, MŠ Tatranská i MŠ Strážovská pripravili pre svojich škôlkarov športové hry a súťaže v behu, v zdolávaní prekážkovej dráhy, futbale, vybíjanej a pod. V zapojených základných školách Pieninská a Slovenského slobodného vysielača na Skuteckého ul. budú prebiehať športové aktivity a turnaje počas hodín telesnej výchovy a v školských kluboch detí.

V predposledný deň organizujeme pre všetkých žiakov prvého a druhého stupňa základných škôl plaveckú štafetu na banskobystrických Štiavničkách. Do Európskeho týždňa športu sa môžu zapojiť aj zamestnanci mestského úradu, pre ktorých sme pripravili sedemdňovú krokomerovú výzvu o najvyšší denný počet krokov,“ hovorí Dana Cibuľková z oddelenia športu.

Už počas najbližšieho víkendu (23. a 24. septembra) organizuje ŠK Junior pri MO Matice slovenskej v Banskej Bystrici 27. ročník šachového turnaja a Veľkej ceny mládeže i jednotlivcov. Mladí šachisti budú môcť v priestoroch Strednej odbornej školy informačných technológií súťažiť o Pohár primátora mesta Banská Bystrica a Pohár predsedu BBSK.

ETŠ 2023_Plagát
ETŠ 2023_Plagát

 

V nedeľu, 24. septembra pripravilo o. z. AUTOMOTEA prehliadku športových vozidiel, ktorá sa uskutoční na Námestí SNP v čase od 15:00 h. do 17:00 h. Eagle Hapkido & Taekwondo Dojang Banská Bystrica o.z. zároveň všetkých pozýva na prezentáciu kórejských bojových umení zameraných na sebaobranu. V priestoroch bývalej ZŠ Magurská bude od 16:30 h. do 17:30 h. možnosť zapísať deti od päť rokov do prípravky.

Vo štvrtok, 28. septembra sa v Parku pod Pamätníkom SNP od  16:00 h. do 18:00 h. v gescii Borievka Inline Teamu, o.z. uskutoční otvorený korčuliarsky tréning pre deti a mládež pod vedením majstra Slovenska Pavla Dzuráka. V ten istý deň pripravuje ŠK BCF Dukla Banská Bystrica tradičnú chodeckú ligu pre všetkých žiakov základných škôl, ktorá sa bude konať  v športovom areáli ZŠ s MŠ Radvanská 1.

ETŠ je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe. Hlavnou témou kampane ostáva výzva „BeActive“, ktorá má nabádať k pohybu, a to nielen počas Európskeho týždňa športu, ale po celý rok. Šport v akejkoľvek podobe, v každom veku a pre každého, to je posolstvo „BeActive“, pre zdravších občanov a šťastnejších ľudí.

Mgr. Zdenka Marhefková, PhD.
hovorkyňa primátora

Galéria