Aktuality

Sprístupnenie detských ihrísk, informácie k návratu detí do materských a základných škôl k 12. aprílu

detské-ihriská-607450f0dc8dc

Detské ihriská

Začiatkom marca prijal Krízový štáb mesta z dôvodu kritickej situácie v slovenských nemocniciach, a tiež na základe stúpania hospitalizovanosti niekoľko opatrení nad rámec štátnych. Jedným z nich bolo aj uzatvorenie detských ihrísk bezpečnostnými páskami tak, aby sa na ne zamedzil prístup, čím by sa riziko šírenia pandémie koronavírusu znížilo. Vďaka súčasnému klesajúcemu trendu výskytu COVID-19, ktorý potvrdil aj banskobystrický Regionálny úrad verejného zdravotníctva, budú od dnešného dňa detské ihriská v Banskej Bystrici opätovne oficiálne sprístupnené verejnosti. Záhradnícke a rekreačné služby mesta na nich postupne vykonávajú pravidelnú údržbu.

Pandémia koronavírusu si vyžiadala aj prijatie mnohých nepopulárnych rozhodnutí, či už na úrovni štátu alebo samospráv. Ďakujem každému, kto sa správa zodpovedne voči sebe a svojmu okoliu, pretože aj to je cesta ako môžeme znížiť počty nakazených na úplné minimum. Verím, že vďaka zlepšeniu situácie, očkovaniu a disciplíne prežijeme pokojné a pekné leto,“ hovorí primátor Ján Nosko.

Materské a základné školy

Do lavíc prvého stupňa základných škôl a do materských škôl sa dnes mohli vrátiť všetci žiaci a škôlkari, nielen tí, ktorých rodičia pracujú v kritickej infraštruktúre alebo im povaha práce nedovoľuje vykonávať ju z domu. Podmienkou návratu detí do škôlok a do prvých až štvrtých ročníkov škôl naďalej ostáva, že aspoň jeden z rodičov sa musí preukázať negatívnym testom na ochorenie COVID-19.  Z celkového počtu 2786 žiakov 1. stupňa nastúpilo do 11 základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Banská Bystrica 2 439 žiakov, čo je 88 percent. Z celkového počtu 2 113 detí našich mestských materských škôl nastúpilo 77 percent, čo predstavuje 1 626 škôlkarov.

 

Mgr. Zdenka Marhefková, PhD.
hovorkyňa primátora