Aktuality

Otestovať sa môžete v súkromných MOM, školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta po prázdninách otvoríme

mom

Po skúsenostiach z minulého týždňa samospráva nepripravuje testovanie obyvateľov na ochorenie COVID-19 vo vlastnej réžii. Dôvodom je, že v meste Banská Bystrica je v súčasnosti zriadený dostatočný počet mobilných odberných miest, ktoré obyvatelia môžu bezplatne využívať počas celého týždňa.  

Na antigénový test sa záujemcovia môžu objednať prostredníctvom stránky https://korona.gov.sk/. Zoznam schválených mobilných odberných miest nájdete na stránke Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky https://www.health.gov.sk/?ag-mom. Mnohé z uvedených miest majú k dispozícii viac odberných tímov.  Niektoré disponujú vlastným objednávkovým systémom, no v mnohých Vás otestujú aj bez objednania.

Pripomíname, že od 8. februára 2021 platí  na Slovensku  COVID automat. Okresy sú rozdelené a pravidelne aktualizované podľa rizikovosti na štyri stupne varovania. Banská Bystrica je momentálne zaradená pod tretí stupeň, čo znamená, že zamestnanci a podnikatelia, ktorí nemôžu vykonávať prácu z domu sa musia preukazovať negatívnym testom na ochorenie COVID-19 nie starším ako 7 dní.

Podľa informácií z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Banská Bystrica je situácia v meste stabilizovaná, a preto sa materské a základné školy v našej zriaďovateľskej pôsobnosti po jarných prázdninách otvoria.

 

Mgr. Dominika Mojžišová
Kancelária primátora