Aktuality

Mesto sa pripravuje na 2. kolo testovania

certifikat

Podľa nariadenia Ústredného krízového štábu SR sa druhé kolo plošného testovania uskutoční 7. a 8. novembra v okresoch, v ktorých počet pozitívne testovaných na COVID-19 prekročil hranicu 0,7 percenta. Patrí k nim aj okres Banská Bystrica. Mesto doposiaľ nedisponuje presnými číslami a analytickými údajmi testovaných v Banskej Bystrici z prvého kola celoplošného testovania na COVID-19. Napriek tomu zabezpečuje všetko potrebné, aby sa tento víkend mohlo uskutočniť avizované druhé kolo testovania. Robí tak najmä preto, aby sa na ňom mohli zúčastniť tí obyvatelia, ktorí sa tak rozhodnú, resp. potrebujú certifikát doložiť napr. v zamestnaní.

Počet odberných miest, ako aj režim ich fungovania, ostáva v Banskej Bystrici nezmenený. Šesťdesiatosem odberných miest sa v sobotu aj nedeľu otvorí o 8:00 hod. ráno. Fungovať budú do 20:00 hod.  Mesto Banská Bystrica zabezpečí opätovne na každé odberné miesto požadovaný počet administratívnych pracovníkov. Záujem pomôcť je z ich strany aj tentokrát vysoký.

Prax počas uplynulého víkendu ukázala, že na testovanie využili obyvatelia  najmä sobotu. Odporúčame im, aby sa neponáhľali, čím môžu predísť tvoreniu dlhých radov a niekoľkohodinovému čakaniu.  Odberné miesta budú plnohodnotne fungovať aj počas nedele. Banskobystričanov žiadame, aby boli trpezliví a disciplinovaní tak, ako tomu bolo cez uplynulý víkend. Ďakujeme.

Mgr. Zdenka Marhefková, PhD.
hovorkyňa primátora

Galéria