Aktuality

Krytá plaváreň na Štiavničkách čoskoro opäť privíta verejnosť a športové kluby

Plaváreň Štiavničky Banská Bystrica

Počas koronavírusového obdobia bola plaváreň na Štiavničkách úplne zatvorená nielen pre verejnosť, ale aj pre športové kluby. S uvoľňovaním vládnych opatrení by sa podľa riaditeľa mestskej obchodnej spoločnosti MBB, a. s. Dušana Argaláša mohla opäť otvoriť pre  všetkých záujemcov v polovici júna. Potrebné bude dodržiavať všetky nariadenia hlavného hygienika SR. Vstupné ostane nezmenené.

Krytú plaváreň na Štiavničkách plánujeme otvoriť najskôr 15. júna. Do poslednej chvíle sme čakali, aké budú podmienky jej spustenia pre verejnosť. Hoci niektoré mestá otvorili svoje plavárne aspoň pre športové kluby už dávnejšie, my sme k tomuto kroku nepristúpili. Sprístupniť ju len pre športové kluby by bolo z ekonomického hľadiska pre nás mimoriadne stratové,“ objasňuje Argaláš.

V priestoroch plavárne v týchto dňoch vidieť čulý ruch. Zamestnanci pripravujú bazény na opätovné napustenie, vykonávajú sa nevyhnutné opravy a rekonštrukčné práce. Voda sa pri postupnom napúšťaní chemicky a tepelne upraví. Zároveň dôjde k dôkladnej dezinfekcii priestorov. Do otvorenia bude nevyhnutné nastaviť nový režim tak, aby boli splnené všetky potrebné opatrenia.

Do bazéna budeme môcť pravdepodobne pustiť maximálne sto ľudí, keďže musíme splniť podmienku 10 metrov štvorcových vodnej plochy na osobu. V ostatných priestoroch by mohlo byť ďalších 50 ľudí, takže uvažujeme turnikety nastaviť na 150 osôb. Nezabúdame na bežné opatrenia – dvojmetrové rozostupy, ochranné rúška pri vstupe atď. Verím, že spolu to všetci zvládneme a konečne budeme môcť po mimoriadnej odstávke urobiť niečo pre svoje zdravie aj na našej plavárni. Tešíme sa na všetkých,“ dopĺňa Argaláš.

Dôležité informácie a presné podmienky, za akých bude plaváreň na Štiavničkách fungovať nájdu záujemcovia v najbližšom čase na webových stránkach www.plavarenstiavnicky.skwww.banskabystrica.sk.

Mgr. Zdenka Marhefková, PhD.
hovorkyňa primátora