Aktuality

Mestská veža sa rozsvieti pre dobrú vec

Hodinová veža

Na počesť predčasne narodených detí a ich rodičov sa počas novembra 2018 rozsvietia na purpurovo rôzne pamiatky a budovy po celom svete. Do tejto iniciatívy sa zapojí aj mesto Banská Bystrica, ktoré na žiadosť občianskeho združenia malíček už dnes rozsvieti Hodinovú vežu.

 Občianske združenie malíček v spolupráci s Európskou nadáciou pre starostlivosť o predčasne narodené deti EFCNI a alianciou Prematurity Campaign World Prematurity Network sa touto iniciatívou usilujú upozorniť na vážny a rastúci problém predčasných pôrodov. Chcú tak dodať nádej rodinám, ktoré sa s touto situáciou stretli.

„Sme veľmi radi, že aj v Banskej Bystrici môžeme podporiť túto iniciatívu. Naša Hodinová veža patrí k dominantám mesta a pri tejto príležitosti ju už dnes popoludní rozsvietime, čo potrvá až do nedele. Veríme, že to verejnosť zaujme, a tak pomôžeme zvýšiť povedomie o problematike predčasných pôrodov,“ hovorí vedúca Informačného centra Alena Motyčková.

Na počesť Svetového dňa predčasne narodených detí budú tento mesiac žiariť dôležité symbolické štátne budovy, mnohé známe stavby či pamiatky a pamätníky nielen na Slovensku, ale po celom svete.