Podujatia

ŽENA A ŽIVOT

353844453_1446572796118527_167740507640200295_n

Pozývame vás 17.10.2023 o 19:00 do veľkého štúdia Divadla Akadémie umení na predstavenie ŽENA A ŽIVOT, ktoré k nám do divadla prídu odohrať študenti z Akadémie divadelných umení vo Vroclave.  Predstavenie bude v poľskom jazyku, s anglickými titulkami.

Podujatie sa uskutoční v rámci medzinárodného festivalu ARTORIUM
Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu
VSTUP VOĽNÝ, rezervácia miest: REZERVÁCIA

O predstavení:

Hra Maliny Prześlugovej je inšpirovaná štrajkom žien, ktorý vypukol v Poľsku ako reakcia na sprísňujúci sa interrupčný zákon. Hra rozpráva príbeh dievčaťa – od narodenia až pokým sa sama nestane matkou. Problémy s pubertou, sexualitou, nedostatočnou sexuálnou výchovou a opakovaním vzorcov. Môže strach motivovať? Vypína nás strach? Predstavenie bolo vytvorené ako súčasť kurzu „Bábkového herectva“ tretieho ročníka Fakulty bábkarstva. Využívajúc jazyka divadelnej formy, študenti vytvorili univerzálny príbeh o strachu, ktorý sprevádza človeka. O strachu, ktorý človeka sprevádza od narodenia.

Autor: Malina Prześluga
Režisér: Anna Makowska-Kowalczyk
Hudba: Grzegorz Mazoń

Účinkujú: Mateusz Nowak, Arkadiusz Jaskot, Bartłomiej Golisz, Dominika Budzianowska, Jasiek Stasiczak, Katarzyna Fornal, Magdalena Wawrzyniak, Patrycja Franczak, Zofia Klara Bąk

Dĺžka predstavenia: 50 min

Akadémia divadelných umení St. Wyspiańskiego v Krakove, pobočka vo Vroclave, Poľsko

Informácie

Horná 95, Banská Bystrica - Divadlo akadémie umení

Galéria