Podujatia

Týždeň slovenských knižníc vo Verejnej knižnici Mikuláša Kováča

glasses-g3c8eb6eb9_1920

Charakteristika:

Ponuka podujatí je pripravená na všetkých pobočkách knižnice, kde dominujú vzdelávacie a zážitkové aktivity s „eko tematikou“ pre deti predškolského veku i žiakov základných škôl. S prizvanými odborníkmi zo spoločnosti Marius Pedersen sa deti dozvedia ako správne triediť odpad, s pracovníkmi Národného parku Nízke Tatry budú skúmať „ako putujú vodné kvapky“ v našej prírode.

Nebudú chýbať tradičné podujatia venované marcu – mesiacu knihy zamerané na podporu čítania detí, pestovanie čitateľských návykov, pozitívneho vzťahu ku knižnici a knihám.

Podujatia ako Marec s Čitkom, Rozprávkové čítanie pre najmenších, beseda s autorkou detských kníh Zuzanou Kubašákovou, S Čitkom v kráľovstve kníh,  či autorské čítanie v rámci celoslovenského projektu Celé Slovensko číta deťom budú obohatením pre školskú mládež, ktorá po dlhšej dobe zavíta do knižnice na „živé podujatia“. Obohatením bude i ilustračná súťaž na motívy kníh Kláry Jarunkovej pri príležitosti jej 100. výročia narodenia, v spolupráci s Mestskou knižnicou Piešťany. Súčasťou bude i mediálna propagácia a rôzne akcie pre návštevníkov v spolupráci so sponzormi.

Informácie

Galéria