Podujatia

Tomáš Danielis, Marek Godovič / Radical Empathy: CUSTOM VIEW (Artgang v DŠT)

img_30

Custom view je asistované sólo pre tanečníka a choreografa Tomáša Danielisa. Je kontempláciou Danielisovho života ako umelca pôsobiaceho v Rakúsku, Belgicku, Dánsku, Rusku, Chorvátsku a na Slovensku.

Jeho život a kariéra ako zámienka pre tanečnú esej vnorenú do torza nerealizovaného predstavenia. Rozprava o interpretáciách reality, otázkach slobody, vnímania vzťahov a dokonca aj základného ľudského správania sa v (nie až tak) odlišných kultúrach.

Na základe rozsiahlej Danielisovej kariéry a živej dramaturgie Godoviča dielo podáva zmes rôznych tanečných jazykov podčiarknutých autobiografiou a komentárom. Spochybňovaním ich platnosti a dokonca aj samotného Danielisa dielo poeticky skúma spoločnosť, v ktorej všetci žijeme.

Predstavenie Custom View je úprimnou spoveďou zrelého tanečníka a choreografa Tomáša Danielisa, pôsobiaceho viac ako dvadsať rokov v mnohých umeleckých a kultúrnych prostrediach. To mu dáva mandát na ich komparáciu, ktorá však nie je len odťažitým výpočtom pozitív a negatív. Danielis nám svojim predstavením ponúka prostredníctvom vyváženej prítomnosti textu a pohybu pohľad do intímneho priestoru vlastnej tvorby a života, niekedy zhovievavý, inokedy dramaticky presný a ironický. Kontextualizuje povolanie umelca v našej spoločnosti, čím otvára mnoho zásadných otázok, týkajúcich sa zmyslu a potreby samotného umenia.“

(Petra Fornayová)  

Účinkujú: Tomáš Danielis, Marek Godovič
Tanec, text a svetelný dizajn: Tomáš Danielis
Live dramaturgia, text a manipulácia so scénou: Marek Godovič
Hudba: Vladimír Godár, Anthony Rouchier, Ľubomír Panák
Asistent: Soňa Kúdeľová
Grafika: Matej Lacko
Produkcia: Veronika Malgot

ARTgang v Divadle Štúdio tanca

Máme radi nezávislú kultúru a chceme ju ukázať našim divákom, v našich priestoroch. V rámci výzvy ARTGANG prinášame produkcie kreatívnych umeleckých zoskupení. Spojíme príjemné s užitočným: naučíme sa niečo nové, rozšírime spoluprácu s inými kultúrnymi organizáciami a divákom prinesieme program, ktorý považujeme za dôležité vidieť.

Už ste mohli vidieť: 

Neskorý zber: Vráskanie
Med a prach: Nezaujímavý krik
INBETWEEN_Soňa Ferienčíková /SK/, Mária Júdová /SK/, Alexandra Timpau /RO/CZ/
tanc o.z.: Džavot
T.I.T.S.: There is something in the air

Informácie

Komenského 12, Banská Bystrica - Divadlo štúdio tanca