Podujatia

Spolu v galérii – Zahrajme sa s obrazmi

SONY DSC

Pozývame na workshop pre deti od 5 rokov a ich rodičov

streda 26. 4. 2023 o 16.00

Bethlenov dom, Dolná 8, Banská Bystrica

Pozývame Vás sa zahrať a spoznať umenie cez svoj vlastný zážitok a tvorenie! Na výstave malieb a kresieb sa zoznámime s rôznymi dielami, na ktorých spoznáme rozmanité témy, umelecké štýly a rôznorodé používanie farieb a tvarov.

Na aprílovom stretnutí tiež preskúmame, čo všetko môžeme vo vystavených dielach nájsť a vytvoríme si vlastné obrazy z prírodných materiálov. Zahráme sa na detektívov a zaktivizujeme naše hmatové a mozgové bunky cez zábavné hry a aktivity.

Prejdeme si tak zaujímavú výstavu Umenie Podkarpatskej Rusi – Československá stopa 1919 – 1938, ktorá mapuje umenie a kultúrne súvislosti medzivojnového obdobia 1. ČSR na území bývalej Podkarpatskej Rusi.

SPOLU V GALÉRII je program zážitkových tvorivých dielní k aktuálnym výstavám Stredoslovenskej galérie, ktorý ponúka deťom a ich rodičom (alebo starým rodičom) možnosť kvalitného trávenia spoločného voľného času, a to raz mesačne v priestoroch historických budov galérie v širšom centre mesta.

Workshop je určený pre deti od 5 rokov a ich rodičov alebo starých rodičov.

Kontakt a nahlasovanie: edukacne@sgb.email, 048 470 16 24, 0917 294 527

Rodič alebo dospelý sprievod je za dieťa zodpovedný.

Vstupné: 1,- euro / osoba

Výstava bola realizovaná s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja. Zriaďovateľom Stredoslovenskej galérie je Banskobystrický samosprávny kraj.

Informácie

Dolná 8, Banská Bystrica - Stredoslovenská galéria - Bethlenov dom

Galéria