Podujatia

Prehliadka panoramatických filmov: Votrelec

votrelec

V rámci piateho ročníka Prehliadky panoramatických filmov [ppf] 2020 budeme premietať zo 70mm filmu, čo je pod holým nebom Európska rarita!

VOTRELEC

(USA / Veľká Británia, 1979, 117 min, Ridley Scott)

Posádka kozmickej dopravnej lode Nostromo, ktorá sa vracia z obchodných ciest späť na Zem, je palubným počítačom predčasne zobudená zo spánku. Pasažieri zisťujú, že loď zachytila akýsi vzdialený signál. Onedlho pristanú na pustej planéte, odkiaľ signál pochádza a objaví havarované kozmické plavidlo, v ktorom nájdu podivuhodnú liaheň s množstvom veľkých vajec. Nečakaný vývoj udalostí však náhle mení pokojnú cestu domov na boj o prežitie.

Uvedieme z pôvodnej československej distribučnej 70mm kópie. Kópia má známky typickej degradácie farieb. Pri tomto filme nám to snáď prepáčite, keďže film neobsahuje priveľa pestrofarebných záberov. 🙂

Predpredaj: https://ticketware.eu/p/aIkz

Vstupné v predpredaji: 5 €

Vstupné na mieste: 6 €

Uvádzame v pôvodnom znení s českými titulkami.

Veková vhodnosť: 15

Organizátorom predstavenia je O. Z. za! amfiteáter.

Prosíme návštevníkov o dodržiavanie platných opatrení v súvislosti s pandémiou COVID-19. Počet účastníkov jedného podujatia je momentálne obmedzený na 1000.

Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.

Žiadosti o vrátenie vstupného po jeho zakúpení radi vyhovieme, ak by došlo k technickému zlyhaniu, resp. neuskutočneniu, či nedokončeniu predstavenia v dôsledku takéhoto zlyhania. Pre tento prípad si prosím uschovajte vstupenku, ktorá bola zakúpená na pokladni, po dobu trvania predstavenia, nakoľko vrátenie vstupného je podmienené vrátením vstupenky. Nemôžeme však niesť zodpovednosť za zmenu počasia počas predstavenia a teda nemáme ani možnosť vrátiť vstupné z dôvodu nepriaznivého počasia po začatí predstavenia. Vaše pochopenie si veľmi vážime.

Informácie

Cesta na amfiteáter 2, Banská Bystrica