Podujatia

Prednáška: Konce a začiatky krajinomaľby

crop

Prednáška maliara Rastislava Podobu ponúka individuálny interpretačný  pohľad na vybrané  vývojové  fázy krajinomaľby. Tematizuje obraz krajiny cez pojem ideálna, krízy a dobového kontextu.

Rastislav Podoba (1975) patrí k strednej generácii slovenských umelcov, v médiu maľby sa programovo venuje skúmaniu “priestoru na pomedzí reprezentácie a abstrakcie” (M. Šedík). Vyštudoval VŠVU v Bratislave, za svoju tvorbu získal niekoľko významných ocenení na Slovensku i v zahraničí, jeho tvorba je zastúpená v zbierkach slovenských zbierkotvorných inštitúcií. Od roku 2002 pedagogicky pôsobí na FVU Akadémie umení v Banskej Bystrici, kde od r. 2014 vedie Otvorený ateliér na katedre maľby.

Nulovú vstupenku si rezervujete online alebo v budovách Stredoslovenskej galérie. Kapacita je obmedzená. Podujatie organizujeme za dodržiavania aktuálnych protipandemických opatrení.

Rezervácia vstupeniek:

https://tootoot.fm/cs/events/6181082666351f11fc77ced0

Vstup voľný.

Srdečne pozývame!

Vstup do Stredoslovenskej galérie bude možný len pre osoby s kompletným očkovaním, s platným testom, alebo s potvrdením o prekonaní Covid. Pri vstupe si pripravte príslušné potvrdenie.

Ďakujem návštevníkom že rešpektujete dané nariadenia.

Podujatie sa koná v rámci festivalu Prvý človek bol umelec 5, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Zriaďovateľom Stredoslovenskej galérie je Banskobystrický samosprávny kraj. 

 

Informácie

Stredoslovenská galéria - Bethlenov dom, Dolná 8, Banská Bystrica