Podujatia

Na značky!

na_značky

Praha, júl 2018. Pätnásťtisíc žien a mužov všetkých generácií sa stretáva na jednom mieste, aby zacvičili veľkolepé masové choreografie. Všetci sú súčasťou Sokola, hnutia, ktoré pred takmer stošesťdesiatimi rokmi vzniklo s cieľom rozvíjať pomocou telocviku a jeho verejnej prezentácie národnú uvedomelosť, kultúrnosť a demokratické hodnoty. Sokol sa stal – a je ním dodnes – synonymom komunitnej vzájomnosti.

Film Na značky! sleduje dvoch protagonistov na ich ceste za vytúženým cieľom. Mladý cvičenec Radek nesie na svojich pleciach nielen svojich sokolských bratov, ale aj neľahké bremeno dospievania. Tréner Mirek má za úlohu dať dohromady hlavnú skladbu Všesokolského zletu. Termín vystúpenia sa blíži a introvertný Radek i rázovitý Mirek sa spolu ostatnými cvičencami a organizátormi ocitajú vo víre organizačných zmätkov, v ktorých sa zrkadlí nielen étos sokolského bratstva, ale i všetky odtiene ľudskej povahy.

Slovensko / 2020

79 min. / originálna verzia

mládeži prístupné od 12 rokov

réžia: Mária Pinčíková

scenár: Jakub Medvecky, Mária Pinčíková

hlavná kamera: Denisa Buranová

účinkujú: Věra Bicanová, Emília Fialová, Anna Jurčičková, Vojtěch Kohoutek, Barbora Korecká, Radoje Korecký, Kateřina Lencová, Martin Liška, Viera Miklášová, Vincent Peterka, Petr Svoboda, Anežka Valentová, Miroslav Vrána, Jozef Zedník a ďalší

ukážka: https://youtu.be/S6inyEF-RfM

Odporúčané dobrovoľné vstupné: 3 eurá

Informácie

Kino v bazéne, Tajovského 25, Banská Bystrica

Galéria