Podujatia

Lesík

Lesík FB (48)

Pozývame vás na predstavenie Lesík, ktoré sa uskutoční v sobotu 15. júna o 18:30 vo veľkom štúdiu Divadla Akadémie umení.

„Hra hovorí o deťoch, ale nemajú v nej hrať deti, nie je pre deti a nemá sa hrať detinsky. Bolesť je bolesť a radosť je radosť rovnako u detí ako u dospelých. To je podstatné.“

Hneď v autorovej poznámke sa dozvedáme, že príbeh bude rozvíjaný výhradne detskými postavami, prostredníctvom ktorých bude svet dospelých interpretovaný. Svet často krutý a surový, v ktorom musia o záchranu duše bojovať ako dospelí, tak aj deti. Veľmi jemne, no výstižne autor poukazuje na problémy, ktoré sa už stali našou každodennou súčasťou – násilie medzi ľuďmi a násilie páchané na deťoch, ktoré má v súčasnosti mnoho podôb. V tejto drsnej severskej dráme autor veľmi precízne prelína sen do reality a spomienky do prítomnosti, pričom vytvára až detektívnu zápletku, vďaka ktorej je hra označovaná aj ako severský thriller o stratenom detstve. Možno práve výrazne mrazivý závan severu, ktorý vanie z príbehu a spôsobuje nepríjemne zimomriavky, je dôvodom, že sa doteraz tento text na Slovensku neinscenoval, hoci je podobných lesíkov v našom bezprostrednom okolí veľa.

 

 

 

Informácie

Galéria