Podujatia

Kino v bazéne 2020 – Rivers of Babylon

Rivers of Babylon

Už osem rokov sa v areáli Gymnázia Jozefa Gregora Tajovského v Banskej Bystrici konajú letné filmové projekcie pod eventovou značkou Kino v bazéne. Idea filmového podujatia, s ktorou prišli dnes už bývalí študenti gymnázia, sa každoročne teší mimoriadnej diváckej priazni.

Vzhľadom na špecifické obmedzenia, ktorým tento rok čelí aj umelecký a kultúrny svet, vybrali organizátori vybrali tri filmové tituly z domácej filmovej produkcie 90. rokov. Ako vysvetľuje dramaturg projektu Slavo Sochor, programový výber s podnázvom Prázdniny na krátkej vlne je tak trochu príznačný, pretože aj naši tvorcovia v poslednej dekáde minulého storočia čelili špecifickým obmedzeniam a podmienkam.

Tretí a zároveň posledný večer ôsmeho ročníka Kina v bazéne ponúkne 24. augusta snímku Rivers of Babylon režiséra Vlada Balca natočenú podľa známej rovnomennej literárnej predlohy Petra Pišťanka, ktorý veľmi krátko po Nežnej revolúcii priniesol do slovenskej literatúry čerstvý vietor a strašidelne vizionárske predstavy o ranom kapitalizme v karpatskom ponímaní.

Na podujatia Kina v bazéne je aj v roku 2020 voľný vstup. Okrem projekcií projekt ponúka verejnosti jedinečnú možnosť navštíviť netradičný areál Gymnázia Jozefa Gregora Tajovského, za ktorého tvárou stoja architekt Pavel Rek a sochár Jaroslav Kubička.

Informácie

Galéria