Podujatia

Hudobné projekcie – The Beatles

Všetkých milovníkov hudby pozývame do Hudobného átria ŠVK na decembrové hudobné projekcie v rámci audiovizuálnej výstavy THE BEATLES – príbeh známej kapely, mapujúcej tvorbu skupiny, ktorá sa stala celosvetovým fenoménom.

PROJEKCIE:

Streda 4.12.2019   16:00 h  THE BEATLES Neznámy príbeh známej kapely, 2017, 147 min. titulky

Film vznikol v spolupráci s Paulom McCartneym, Ringo Starrom, Yoko Ono a Olíviou Harrisonovou, zachytáva obdobie od prvých vystúpení skupiny v The Cavern Clube v Liverpoole až po ich posledný koncert. Tvorcovia filmu sa zamerali na skutočnosť, prečo sa skupina The Beatles stala mimoriadnym celosvetovým fenoménom. Film prináša rozhovory s členmi skupiny a  doposiaľ  nezverejnené zábery.Tento jedinečný film natočil oscarový režisér Ron Howard (Apollo 13, Da Vinciho kód, Inferno).

Streda 11.12.2019  16:00 h GEORGE HARRISON: Život v materiálnom svete, 1 časť., 2011, 90 min.

Streda 18.12.2019 16:00 h GEORGE HARRISON: Život v materiálnom svete, 2 časť., 2011, 110 min.

Filmový dokument mapuje život jedného z najslávnejších muzikantov všetkých čias, jeho detstvo v Liverpoole, éru Beatles, sólovú kariéru i súkromný život. Oscarový režisér Martin Scorsese zachytáva Georga Harrisona nielen ako úspešného hudobníka, ale aj ako večného hľadača rovnováhy medzi materiálnym a duchovným svetom. Vo filme sa objavia doposiaľ nepublikované fotografie, videozáznamy, nahrávky a rozhovory nielen so samotným Harrisonom, ale aj s jeho manželkou Olíviou, Ericom Claptonom, Georgem Martinom, Paulom McCartneym, Yoko Ono, Ringo Starrom, Mickom Jaggerom a ďalšími. Všetci otvorene rozprávajú o Harrisonovom výnimočnom talente, ale i o jeho vnútorných rozporoch, prudkej povahe, experimentoch s drogami a náklonnosti voči ženám.

VSTUP VOĽNÝ!

Informácie

Galéria