Podujatia

Hry pre dospelých (NOC DIVADIEL)

IG_FB Profilovka

Tento rok sa naše divadlo opäť zúčastní podujatia NOC DIVADIEL!

Pripravili sme si pre vás predstavenie HRY PRE DOSPELÝCH, po ktorom bude nasledovať diskusia s hercami, kde sa dozviete bližšie o tom, ako predstavenie vzniklo, prípadne si môžete pripraviť akúkoľvek otázku na účinkujúcich.

Pre tých z vás, ktorí si vytvoríte rezerváciu v predstihu – máme pripravenú súťaž. Stačí ak na rezervačný lístok napíšete svoje meno a vložíte ho pred vstupom do nášho divadelného klobúka.

Všetkých diskutérov zároveň bude čakať malé prekvapenie, aby sme naplnili tému tohtoročnej NOCI DIVADIEL – otvorenosť, interakcia, prepájanie.

Tešíme sa na vás!

Okrem podujatia „naživo“ máme pre vás aj program v online priestore a to záznam z predstavenia POŠLA DEVA DO TURCA, ktorý bude k dispozícii od soboty 20:00 do konca víkendu. Odkaz na video tu —> https://www.youtube.com/watch?v=0VhqKQ_pXZ8

 

O predstavení HRY PRE DOSPELÝCH (18:30)

Mozaika stredoeurópskej spoločnosti. Súčasný poľský dramatik Paweł Demirski v jednotlivých čriepkoch analyzuje komplexy, predsudky a tabu spojené s vnímaním sexuality a rodu. Vtipne a brutálne zároveň. Životy jednotlivcov sledujeme na pozadí pokrivených naratívov z prostredia politiky, náboženstva, vzdelávacieho systému a show-biznisu. V čase opätovných návrhov na sprísnenie interupcií a parlamentnej neochoty či nemohúcnosti prijať právne rámce pre LGBTI+ ľudí sa pýtame: dokážeme byť vnútorne slobodní a dopriať slobodu iným?

Autor: Paweł Demirski
Preklad, úprava, réžia: Peter Galdík
Scénografická spolupráca: Alžbeta Vrzgula, Alžbeta Kutliaková, Ján Tereba
Účinkujú: Ondrej Ferko, Alexandra Ferková, Rebeka Fučeková, Stela Hrušovská, Simona Kaščáková, Filip Koiš, Zuzana Motýľová, Peter Nagy, Jakub Petrík, Daniela Rakytová, Andrea Šoltésová, Adam Török, Andrea Uličná, Adrián Urda

O predstavení POŠLA DEVA DO TURCA (20:00 – online)

 

Nevšedné divadelné spracovanie a prepojenie viacerých Hviezdoslavových balád. Predstavenie plné spevu, živej cimbalovej hudby a jedinečnej poetiky slov umocňuje dramatickú atmosféru pravdivých ľudských príbehov. Atraktívne podanie diela Hviezdoslava medzi širokou verejnosťou je ukážkou toho, že i dnes môže byť nielen pre mladých ľudí zrozumiteľný. Súčasne je pripomenutím významu tvorby spisovateľa Pavla Országha Hviezdoslava pri príležitosti 100. výročia úmrtia.

 

Autor: Pavol Országh Hviezdoslav
Réžia: Peter Weinciller
Hudobná úprava: Martin Budinský
Kostýmy: Folk model – Viera Černová
Produkcia: Zuzana Budinská
Cimbal: Anežka Hudáčková
Účinkujú: Eva Gribová, Klára Novotná, Zuzana Ogurčáková

Informácie

Horná 95, Banská Bystrica - Divadlo akadémie umení

Galéria