Podujatia

Helverova noc – na podporu Ukrajiny

Helver-final-1-page-001-6220ff152f29e

Pozývame vás na špeciálne predstavenie inscenácie Helverova noc, ktoré sa uskutoční 18. marca 2022 o 18:30 vo veľkom štúdiu Divadla Akadémie umení.

Predstavenie sme sa rozhodli dodatočne zaradiť aj kvôli silnej potrebe reagovať na aktuálne dianie súvisiace s vojnou na Ukrajine a aspoň malým kúskom prispieť tým, ktorí to teraz nesmierne potrebujú.

Celý výťažok z dobrovoľného vstupného sme sa rozhodli venovať kampani #KtopomôžeUkrajine – ktorá združuje viac než 30 mimovládnych a občianskych organizácií, ktoré primárne ponúkajú pomoc na Ukrajine, alebo tým Ukrajinkám a Ukrajincom, ktorí budú hľadať bezpečie na Slovensku.

Rezervácia je možná prostredníctvom mailu na divadlo@aku.sk, alebo telefonicky na 0908 669 932

Helverova noc od Ingmara Villquista ukazuje ako môže silnejúce násilie a militarizmus postihnúť nielen spoločnosť, ale aj to, ako môže preniknúť do osobnejších oblastí bližšie k domovu. Zobrazuje víziu ľudského správania, keď už nie je kam utiecť. On a Ona. Spomienky, láska, hnev strach a porozumenie… Počas jed(ineč)nej noci.

Nadčasový príbeh ľudskej tragédie (kdesi na začiatku bližšie nešpecifikovanej genocídy), ktorý sa môže odohrávať kdekoľvek a kedykoľvek. Čiže aj tu i teraz…

Autor: Ingmar Villqist

Réžia: Matúš Hollý

Pohybová spolupráca: Dávid Szöke

Účinkujú: Simona Hagarová, Róbert Sipos

Informácie

Galéria