Podujatia

Fončorďácke komunitné cestovinové hody 2019

76697393_2414441528817741_6184939870461362176_o

Stalo sa už obľúbenou a očakávanou tradíciou, že každoročne v novembri sa konajú na Fončorde v v Banskej Bystrici komunitné hody. Výnimočná slávnosť susedov, podpory priateľstva, spájania síl dobrovoľníkov, inklúzie bez bariér, príjemných stretnutí. Každý rok jednoduchá a každému dostupná surovina alebo produkt je nosnou témou, okolo ktorej sa celý program dňa „točí“. Po Fončorďáckych hodoch jablkových, medových, medovníčkových, muffinkových, paradajkových, zemiakových, strukovinových sa tento rok môžete tešiť na SLÁVNOSŤ CESTOVÍN. Z pohodovej rodinnej atmosféry je vždy zbierka nezabudnuteľných spomienok, ktoré časom nevyblednú. Sú o obyvateľoch a vzťahoch na tomto sídlisku.

Sú o dobrovoľníctve a prejavoch dobrej vôle, o ktoré sa ľudia delia medzi sebou navzájom. To je skutočná definícia živej komunity.

Zároveň je tento deň dňom 5. narodenín fungovania Komunitného centra Fončorda.

Príďte to všetko s nami osláviť, zabaviť sa, spoznať nových priateľov, naučiť sa ako chutné a zdravé cestoviny po domácky vyrobiť, konzumovať a čo všetko sa z nich dá vytvoriť. Budú na slano, na sladko, nezabudli sme ani na vegetariánov i celiatikov. Nasýtia sa brušká, chuťové poháriky i oči. Naše pozvanie prijali aj profi kuchári, poradcovia z kurzov varenia i detská lekárka. Veľa prekvapení na návštevníkov čaká a už teraz garantujeme, že hladný neodíde nik.

Tento autorský projekt oz KOMPAS-centrum rozvoja sieťuje každý rok vyše 20 partnerov z komunity, vyše šikovných 40 dobrovoľníkov v realizačnom tíme, zástupcov zdravých a zdravotne znevýhodnených komunít a generáciu mladých a seniorov. Všetci vás srdečne pozývame.

Viac info na pozvánke.

VSTUP voľný, úsmev povinný… 🙂

 

Informácie

Komunitné centrum Fončorda, Banská Bystrica