Podujatia

Bastard

275580420_479893697151186_4788952885228314492_n

Pozývame vás na bakalársku inscenáciu hry Niny Sadur – BASTARD, ktorá sa uskutoční 6. apríla o 18:30 vo veľkom štúdiu Divadla Akadémie umení.

Na predstavenie je možná rezervácia miest prostredníctvom mailu na divadlo@aku.sk, alebo telefonicky na čísle 0908 669 932

VSTUPNÉ je dobroVOĽNÉ

Réžia a úprava textu: Ljuboslav Majera

Dramaturgia: Silvia Kováčiková

Pohybová spolupráca: Soňa Kočanová

Účinkuje: Michal Babčo, Norbert Čabala, Filip Davin, Eva Gríbová, Juraj Hajnal, Pavlína Hrbatá, Angelika Iskiová, Alžbeta Kráľová, Patrik Masár, Klára Novotná, Zuzana Ogurčáková, Oliver Ruttkay, Táňa Tinková, Zuzana Horanská, Zuzana Zaušková

O inscenácii:

Divadelná hra súčasnej ruskej autorky Niny Sadur Bastard, diváka vovedie na hranicu iných svetov, o ktorých nič nevieme. No tieto svety jestvujú!

Melódie vytrhnuté z temnoty a mlčania našej existencie. Tie počujeme, a nie špinavý, úbohý, podnapitý život.

Akoby zrodení z atramentovej tmy, prichádzajú Viktor, Zoja, Jegor.

Sme si súdení? Sme pre seba stvorení? Zaslúžili sme si samých seba?

Boh sa díva do okna a pod jeho upreným pohľadom sa udejú aj všetky tie nevysvetliteľné „príhody srdca“. Všetko, čo bolo v živote Víťu a Zoje svetlé, ľúbostné, jasné, sa roztápa.

Ľudia hľadajú jeden druhého, nesmelo zvierajú v hrsti zvyšky šťastia, chcú pomôcť, ľutujú…

No neskutočnosť im postupne zaplavuje dušu, a keď sa prekročí hranica, dych života sa končí… no túžba po zázraku v nás zostala….

Čo robiť s tým ustavičným vlkodlačím premieňaním spravodlivých a hriešnych, prelínaním bežného života s pekelnou symbolikou – to vie len Boh! Ten bastard!

Informácie

Horná 95, Banská Bystrica - Divadlo Akadémie umení

Galéria