Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Banská Bystrica

Šport

Diskusné fórum vytvára priestor na otázky, týkajúce sa práce mestského úradu. Stránka nie je určená na zverejňovanie oznamov akéhokoľvek druhu vrátane politickej propagácie a reklamy. V zmysle uznesenia mestského zastupiteľstva č. 164/2007 sa zverejňujú odpovede na neanonymné otázky, ktoré sú v súlade s etickým kódexom diskusného fóra. Za pochopenie ďakujeme.

 

Nový príspevok do diskusného fóra môže pridať len registrovaný užívateľ.


 

ŠPORT

pridané 2.5.2016 12:40:27

Plaváreň Štiavničky

V sobotu 30.4.2016 nebola na plavárni funkčná sauna. Keď za vstupné zaplatím plnú sumu, prečo nedostanem službu v plnej výške? Prečo neznížite vstupné, keď sauna nefunguje? Ďakujem za odpoveď.


 
pridané 17.4.2016 14:39:28

Štadión Stiavnicky

Rad by som sa opýtal ako to vyzerá s našim futbalom a štadiónom. Už minuly rok sa malo rozhodnúť o dohode medzi MO SR a mestom ohľadom vlastníckych vzťahov a stále nemáme informácie. Dohodlo sa teda mesto s obranou? Kedy sa bude teda štadión Stiavnicky rekonštruovať a v akej podobe (aj atletická drahá aj ihrisko alebo len ihrisko)?

Iskra


 
pridané 10.1.2015 19:08:56

Verejné korčulovanie alebo tlačenica?

Dobrý deň, dnes som bol šokovaný množstvom ľudí na verejnom korčulovaní. Iba vyberať nemalé vstupné a vôbec neobmedziť kapacitu je také slovenské! Však daňoví poplatníci a voliči sa ,,radi´´ potlačia. Asi nestačí že mesto z našich daní prispieva na prevádzku zimáku pár stotisíc euro, a určite sa nedá vymedziť viac hodín cez víkend na korculovanie pre verejnosť, alebo? Kde sú v rozpise ľadu hodiny pre základné a stredné školy? Pre koho sa mrazí malá hala, ked tretina času je neobsadená? Rád by som vedel, kto za mesto riadi tieto aktivity a podpisuje zmluvy z mestskou organizáciou, ktorá prevádzkuje ZŠ. Je to hanba a výsmech ľudí!

Michalech


 
pridané 23.11.2014 20:53:27

Plavaren + korculovanie

Chcem sa opytat, ci sa cisti dno bazena na nejakej pravidelnejsej baze. Vo vode sa nachadzaju chucvalce spiny uz niekolko mesiacov, prezili aj letnu odstavku plavarne, aj upozornenia personalu plavarne.

Druha vec sa tyka informacii o verejnom korculovani. Kde by sa dali najst informacie o rozpise verejneho korculovania. Minuly rok boli na stranke sportbb.sk, bytovy podnik mesta nic take nezverejnuje, sportbb vravi, ze stadion uz nie je v jeho sprave.

Dakujem


>>> ODPOVEĎ:

Dobrý deň,
ďakujeme Vám za podnety, ktoré od Vás prichádzajú. K zaslaným otázkam zverejňujeme nasledovné vyjadrenie.
Čistenie bazénového dna sa prevádza denne, každý večer, resp. v noci priemyselným vodným vysávačom počas 3-5 hodín. Chuchvalce vlasov a iných nečistôt sa vyzrážajú pomocou tzv. vločkovača, takže ráno pri otvorení prevádzky je dno bazénov čisté. Okrem tohto spôsobu sa prevádza filtrácia časti objemu vody v bazéne.
Počas prevádzky cez deň, viditeľné predmety a chumáče riešia plavčíci mechanickým zberom a zároveň neustále prebieha filtrácia vody.
Pri vyššej návštevnosti je zvýšená aj tvorba takýchto nečistôt, pozostávajúcich najmä z vlasov, keďže v súčasnosti nie sú povinné kúpacie čiapky.
Samotná nezávadnosť vody je sledovaná 3 krát denne, kedy sa odoberajú vzorky vody a zapisujú do prevádzkového denníka. Hodnoty kvality vody pravidelne sleduje aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva.
Z nedávnej neohlásenej kontroly RÚVZ, zameranej na hygienu a čistotu prevádzky vyplynulo, že neboli zistené žiadne Vami spomínané nedostatky v prevádzke Krytá plaváreň Štiavničky.
Novy dizajn webovej stránky Zimného štadióna v Banskej Bystrici je v štádiu prípravy. Zoznam o verejnom korčuľovaní je momentálne zverejňovaný na webovej stránke HC 05.
Prehľad využiteľnosti zimného štadióna a aktuálny rozpis nájdete na webovej stránke:
www.hc05.sk/klub:rozpis-ladu
Najbližšie termíny pre verejné korčuľovanie:
Sobota  6.12.2014 od 14,30 do 16,00 hod  hala B
Nedeľa 7.12.2014 od 14,00 do 15,30 hod hala B

Dana Cibuľková
Oddelenie športu, MsÚ Banská Bystrica


 
pridané 9.6.2014 20:11:59

plaváreň (klamáreň) štiavničky

Platnosť permanentky a "ústretový personál".
Plaváreň na štavničkách a následná "modernizácia" je presne taká - slovenská.
Koncom roka som sa informoval pri personále plavárne, či potrebujem predĺžiť platnosť permanentky. Odpoveď od kompetentného personálu bola: netreba je platná ďalší rok. Uveril som im a neriešil som to, až do dnešnej návštevy, keď som sa dozvedel, že mi skončila platnosť a všetky zvyšné body mi prepadli.
Povedal som, že sa chcem sťažovať, ale bolo mi povedané, že sa nemám na čo sťažovať, že je to tvrdenie proti tvrdeniu.
Je toto normálne?
Zaujímavý je tiež systém bodov, kde 1bod nie je hodina, ani pol hodina, či 20 minút, ale 18minút. Koho mohlo napadnúť niečo takéto??? Iné vysvetlenie, ako "okradnúť" zákazníka nevidím.
Kde môžem zaslať svoju sťažnosť?
Vopred ďakujem.

Mgr. Milan Vitáliš


 
pridané 11.11.2013 20:18:47

Motokárová dráha

Dobrý deň,
rád by som pridal pripomienku ohľadom toho, že ako jediné krajské mesto v SR (a ako jedno z mála okresných) nemáme po zatvorení BBGOKART v starom Tescu ani jednu motokárovú halu alebo motokárový klub. Poznám množstvo ľudí, ktorí by podporili moju myšlienku aspoň jednej motokárovej dráhy v meste. Týmto spôsobom by som chcel poprosiť kompetentných, aby našli investora a aby aj takouto cestou využili chátrajúce budovy a haly v meste.
Ďakujem
Marek Hlavatý

>>> ODPOVEĎ:

Ďakujeme za Váš podnet . Mesto Banská Bystrica neeviduje záujemcov o podnikanie v tejto oblasti. Túto iniciatívu považujeme za súkromnú aktivitu prípadných investorov a záujemcov. Aktuálne nedisponujeme žiadnym priestorom vhodným pre tento účel.

Ing. Andrea Sedliaková
MsÚ Banská Bystrica

Marek Hlavatý


 
pridané 16.8.2013 13:58:19

Ne/Členstvo v Klube darcov krvi

Dobrý deň, je pravda, že členstvo v Klube darcov krvi, (a teda aj využívanie niektorých zliav - napr. vstup do plavárne) je podmienené trvalým bydliskom v BB? Bývam cca 20 km od BB, som pravidelný darca krvi v BB, ale podľa informácií to nestačí na členstvo v Klube... Mám správne informácie?
ďakujem,

zuzana k.


 
pridané 15.6.2013 06:11:26

In-line korčuľovanie pod pamätníkom SNP

Dobrý deň, prosím vás bolo by možné, aby mesto urobilo nový "koberec" na kruhovom chodníku v parku pod pamätníkom SNP, aby sa tento dal využiť na in-line korčuľovanie? Ďakujem.


 
pridané 8.5.2013 11:12:25

o cyklotrasach

može mi niekto objasniť tzv.\"rodinnu cyklotrasu\" smerom BB-Sliač?...ako boli vynaložene prostriedky na jej budovanie?...toto ma byť akože trasa pre cyklistov?, to snad nikto nemyslí važne...
Stale čitam, že od maja 2013 bude v prevadzke aj cyklobus, ale dopatrať sa od kedy a aky je cestovný poriadok pre cyklobus, je totalne nemožné...
Zobudi sa už niekto kto to ma na starosti?

ivan


 
pridané 27.11.2012 11:34:54

Štrajk učiteľov a sprístupnenie telecvične na bývalej ZŠ Tatranská

Dobrý deň, rada by som vedela, či je aktuálny oznam o opatrení mesta BB počas štrajku učiteľov, že správa športových a telovýchovných zariadení mesta sprístupnila 2 telocvične (bývalá ZŠ Magurská a Tatranská). Dnes som totiž bola s deťmi pri telocvični ZŠ Tatranská a nevedeli sme sa vôbec dostať dnu, nevideli sme tam ani žiadnych ľudí a mala som pocit, že telocvičňa vôbec nie je v prevádzke. Ďakujem.

>>> ODPOVEĎ:

Dobrý deň,
oznam o opatrení mesta Banská Bystrica počas štrajku učiteľov je aktuálny. V prípade záujmu o umiestnenie detí v telocvičniach na Magurskej ulici a Tatranskej ulici zavolajte kontaktnú osobu zo Správy športových a telovýchovných zariadení mesta Ing. Martina Majlinga na tel. číslo 0915 265 854.
Za pochopenie ďakujeme.

Dana Cibuľková
OPM-SP


 
Položky 1-10 z 87

dnes je: 25.9.2018

meniny má: Vladislav

Dnes má službu:

Dr. Max, 29. augusta 63
29. augusta 63 (OD KAUFLAND),
Banská Bystrica

ďalšie dni

Štvrtok 27.9.
EUROPEA
Na Troskách 25,
Banská Bystrica
Piatok 28.9.
ILDA
ul. 29.augusta 7,
974 01 Banská Bystrica
Sobota 29.9.
LAZOVNÁ
Lazovná 27,
974 04 Banská Bystrica
Nedeľa 30.9.
MEDICAL PARK
Bernolákova 14/A,
974 05 Banská Bystrica
Pondelok 1.10.
MONTANA
Sládkovičova 7A,
974 05 Banská Bystrica
Utorok 2.10.
OLÍVIA
Námestie L. Svobodu 21,
974 01 Banská Bystrica
  • Pondelok133graphic-icon
  • Utorok12-1graphic-icon
  • Streda152graphic-icon

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úradEnglish version

107340095

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka