Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Banská Bystrica

Sociálne veci

Diskusné fórum vytvára priestor na otázky, týkajúce sa práce mestského úradu. Stránka nie je určená na zverejňovanie oznamov akéhokoľvek druhu vrátane politickej propagácie a reklamy. V zmysle uznesenia mestského zastupiteľstva č. 164/2007 sa zverejňujú odpovede na neanonymné otázky, ktoré sú v súlade s etickým kódexom diskusného fóra. Za pochopenie ďakujeme.

 

Nový príspevok do diskusného fóra môže pridať len registrovaný užívateľ.


 

SOCIÁLNE VECI A SLUŽBY

pridané 10.7.2017 05:27:25

Uvitanie do zivota

Dobry deň. Chcem sa opýtať. Archivuje mestsky úrad videozaznamy z uvitania do zivota?. Uvitanie do zivota bolo v roku 1989. Je mozne sa dostat k videozaznamu? Dakujem za odpoveď.

Majko


 
pridané 22.10.2016 16:50:54

Uvitanie do života

Dobrý deň.Chcela by som sa informovať ohľadne poukážky, ktora sa dáva/dávala na uvítaní do života.Boli sme na uvítaní ale žiadnu poukážku sme nedostali.Už sa nedáva?Zdalo sa mi ,že na začiatku som podpisovala nejaký papier ,kde bola uvedená tá 10 Eurova poukážka.Len sme žiadnu nedostali.Chcela by som sa teda informovať ,či sa to teda odovzdáva priamo na uvítaní,alebo nejako dodatočne,alebo sa to už nedáva.Ďakujem za odpoveď a prajem pekný den.


 
pridané 20.1.2016 21:37:00

Zoznam žiadateľov

Už dlhšie sledujem zoznam žiadateľov do zariadenia a som vždy nemilo prekvapená ako osoba ktorú tam máme zapísanú miesto dopredu spadne vždy o pár čísel v poradovníku nižšie. Moja mamka skôr zomrela ako sa stihla posunúť a to je už štyri roky a za ten čas sa to nezmenilo. NIKTO SA V TOM VAŠOM BODOVANÍ NEVYZNÁ- bolo by veľmi užitočné aby ste to pod zoznam rozpísali. Dátum podania źiadosti - O - čo tá napríklad znamená, žiadosť stará jeden mesiac, rok alebo 10 rokov?Keď som sa na to informovala telefonicky pri zaradení mamky spred niekoľko rokov nedočkala som sa vysvetlenia. Takže určite by všetci žiadatelia uvítali aby si mohli skontrolovať čo ktoré bodovanie znamená. Ďakujem

>>> ODPOVEĎ:

Dobrý deň pani Renáta,
do evidencie žiadateľov o zabezpečenie sociálnej služby v našich zariadeniach zaraďujeme žiadosti v zmysle Smernice o postupe pri prijímaní občanov do ZSS, platnej od 1.3.2013. Žiadosti sú bodovo ohodnotené podľa vopred stanovených kritérií, pričom evidencia žiadateľov je pravidelne mesačne aktualizovaná. Smernica aj bodové hodnotenie žiadostí sú zverejnené na stránke mesta, v sekcii sociálne veci, priamo pod samotnými evidenciami žiadateľov, kde je presne vysvetlené čo znamená konkrétny počet bodov pri každom kritériu bodovania, preto zo strany žiadateľov nie je problém uvedené bodovanie skontrolovať. Keďže žiadosti sú bodované podľa naliehavosti može to mať za následok, že naliehavejšie žiadosti sú ohodnotené vyšším počtom bodov, na základe čoho môžu v poradí preskočiť tých „menej“ naliehavých, preto sa niektoré žiadosti môžu posúnúť v poradí aj smerom dozadu. Bližšie informácie týkajúce sa samotného bodovania žiadostí však v záujme ochrany súkromia žiadateľov nebudeme zverejňovať. Z uvedeného dôvodu Vám doporučujeme v prípade akýchkoľvek ďalších nejasností osobne navštíviť klientské centrum Mestského úradu, kde Vám radi zodpovieme všetky Vaše prípadné otázky a zároveň spoločne prekontrolujeme či od podania žiadosti nedošlo u Vášho príbuzného k zmene jeho aktuálnej životnej situácie.

PhDr. Danka Murgašová
oddelenie služieb dlhodobej starostlivosti

Renáta


 
pridané 7.9.2015 09:29:13

Uvítanie do života

Dobrý deň , chcel by som sa informovať ako často býva uvítanie do života ? Syn sa nám narodil 4.1. 2015 a zatiaľ nám neprišla žiadna pozvánka , Známym sa narodil syn koncom Decembra 2014 a uvítanie mali cca pred 3 mesiacmi. Tak ako to teda je ??
Ďakujem

>>> ODPOVEĎ:

Dobrý deň pán Chovan,
uvítania do života nerobíme pravidelne, závisí to od rôznych okolností. Cez letné prázdniny sa uvítania nekonali. Posledné bolo v júni kedy sme pozývali detičky narodené v decembri minulého roku. Prvé uvítanie po letnej prestávke sa bude konať 26.9.2015, kde sme volali už deti narodené v januári 2015, takže aj Vášho syna. Pozvánky som posielala 8.9., takže Vašu by ste už mali mať určite v rukách.
V prípade akýchkoľvek otázok prosím kontaktujte priamo mňa na tel čísle 048/4330 721 alebo mailom: jurina.simova@banskybystrica.sk
S pozdravom

Jurina Šimová
Matričný úrad a ohlasovňa pobytu

Michal Chovan


 
pridané 2.7.2015 16:21:28

Zakrytie loggie

Dobry den.
Rad by som informoval ci je nutne nahlásiť aj zakrytie boku loggie trstinovou rohožou , ktora by bola iba dobre prichytená o konštrukciu loggie.
Dakujem za odpoved

>>> ODPOVEĎ:
Zakrytie zábradlia trstinovou rohožou nie je stavebná úprava v zmysle stavebného zákona, teda ani povoleniu.

Ing. Stanislav Ferianc
Stavebný úrad 
pridané 28.6.2015 15:37:01

Bytová otázka

Dobrý deň, čo mám robiť keď som na staré kolená aj s celou rodinou prišla o strechu nad hlavou a nemám ani nárok na náhradné ubytovanie lebo mám dlh voči mestu a kompetentním sa to vôbec nechce riešiť? Už som žiadala o pomoc aj pána primátora, ale pomoci som sa nedočkala. Ďakujem za odpoveď.

>>> ODPOVEĎ:

Mesto Banská Bystrica neposkytuje nájomné bývanie, resp. náhradné ubytovanie občanom, ktorí majú voči Mestu B.Bystrica alebo obchodným spoločnostiam s majetkovou účasťou Mesta Banská Bystrica dlh alebo nesplatené záväzky. Túto podmienku ustanovuje Všeobecne záväzné nariadenie Mesta B.Bystrica č. 10/2011 v znení dodatku č. 23/2012. Oddelenie sociálnej a krízovej intervencie, MsÚ Banská Bystrica Vám kedykoľvek poskytne informácie o možnostiach ubytovania v núdzových zariadeniach na území mesta Banská Bystrica.

Ing. Jana Škorňová
Oddelenie sociálnej a krízovej intervencie

Anikma


 
pridané 2.7.2014 19:28:41

Zakrytie loggie

Dobrý deň
Chceli by sme si zakryť jednu z troch loggií na byte buď roletovým systémom, alebo presklením. Nevieme však, či k tomu potrebujeme nejaké úradné povolenie, resp. či je pravda, že s tým musia súhlasiť aj naši susedia. Okrem tých dvoch spôsobov zvažujeme aj tretí, pričom by sa na loggiu namontovali vonkajšie plastové okná. Je pravda, že tento systém krytia balkónu už nie je povolený??

>>> ODPOVEĎ:

Zakrytie loggií roletovým systémom nie je povolené. Povolené je iba použitie posuvného zasklievacieho systému. K vykonaniu uvedených stavebných úprav je potrebné povolenie - oznámenie stavebného úradu, že k uvedeným stavebným úpravám nemá námietky. Doporučujeme Vám kontaktovať resp.osobne navštíviť Klientské centrum MsÚ v Banskej Bystrici, pracovisko stavebného úradu telef.č. 048/4330444.

Ing. Jozef Schmidt
Stavebný úrad

Monika


 
pridané 15.5.2014 21:00:14

Oznamenie o konani volieb

Dobry den.
S manzelom mame trvaly pobyt na novej adrese uz vyse roka a ja som navyse rodena Banskobystricanka. Odkedy byvame v nasom byte, konali sa uz troje volby, dalsie su buduci vikend a este ani raz nam neprislo oznamenie o ich konani. Akoby sme tu nebyvali. Smiem sa opytat preco a kto by to mohol napravit? Dakujem

>>> ODPOVEĎ:

Dobrý deň.
Ohľade doručenia oznámení o konaní volieb kontaktujte ohlasovňu pobytov na tel. čísle 4330726 alebo prostredníctvom e-mailovej adresy margita.zolnerová@banskábystrica.sk, kde Vám budú zodpovedané všetky Vaše otázky ohľade stáleho zoznamu voličov.

Margita Žolnerová
Matričný úrad a ohlasovňa pobytu

Lenka


 
pridané 30.4.2014 00:41:23

Uvítanie do života

Dobrý den chcel by som sa informovat či sa ešt organizuje uvítanie detí do života lebo syn sa mi narodil v juni 2013 pomaly bude mat rok a ešte nám nič neprišlo.Za vašu odpoved vopred dakujem

>>> ODPOVEĎ:

Dobrý deň.
V súčasnosti pozývame na uvítania detičky narodené na prelome mája a júna roku 2013. Je teda možné, že Vám práve bola zaslaná pozvánka na adresu Vášho trvalého pobytu, resp. v najbližšom období ju určite dostanete.
S pozdravom

Mgr. Eva Saktorová
Matričný úrad a ohlasovňa pobytu

johnnyg


 
pridané 4.12.2013 22:24:07

uvítanie do života

Dobry den, chcela by som sa opytat, ci mesto este organizuje uvitanie do zivota pre novorodencov. Nas syncek sa narodil v juni 2013 a este nam zatial neprisla pozvanka na uvitanie.
dakujem za odpved.

>>> ODPOVEĎ:

Dobrý deň.
Mesto Banská Bystrica pokračuje v tradícii organizovania slávnostných obradov uvítania detí do života, avšak momentálne pozývame detičky narodené v mesiaci apríl 2013. Na pozvánku si budete musieť ešte chvíľku počkať. Tento rok organizujeme posledné uvítanie v sobotu 14. decembra, takže vo Vašom prípade to bude až v novom roku.
S pozdravom

Mgr. Eva Saktorová
Matričný úrad a ohlasovňa pobytu

M. Mrazova


 
Položky 1-10 z 79

dnes je: 18.7.2018

meniny má: Kamila

Dnes má službu:

OLÍVIA
Nám. L. Svobodu 19

ďalšie dni

Streda 18.7.
OLÍVIA
Nám. L. Svobodu 19
Štvrtok 19.7.
POD BRÁNOU
Nám. SNP 15
Piatok 20.7.
PODLAVICE
Povstalecká 30
Sobota 21.7.
PRI PRAMENI
Kapitulská 11
Sobota 21.7.
TESCO
Nedeľa 22.7.
BENU
Zvolenská cesta 8 (HM TESCO),
974 05 Banská Bystrica
02/2063 4161
Nedeľa 22.7.
PRI STAREJ NEMOCNICI
Cesta k nemocnici 23
Pondelok 23.7.
SCHNEIDER
Horná 61/A,
974 01 B. Bystrica
048/41 42 273, 048/41 43 060
Utorok 24.7.
SILYBUM
Rudohorská 27
Streda 25.7.
SITNIANSKA
Rudohorská 16

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úradEnglish version

104969726

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka