Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Banská Bystrica

Mestská polícia

Diskusné fórum vytvára priestor na otázky, týkajúce sa práce mestského úradu. Stránka nie je určená na zverejňovanie oznamov akéhokoľvek druhu vrátane politickej propagácie a reklamy. V zmysle uznesenia mestského zastupiteľstva č. 164/2007 sa zverejňujú odpovede na neanonymné otázky, ktoré sú v súlade s etickým kódexom diskusného fóra. Za pochopenie ďakujeme.

 

Nový príspevok do diskusného fóra môže pridať len registrovaný užívateľ.


 

MESTSKÁ POLÍCIA

pridané 14.7.2017 12:09:39

predavaci

Hulakanie pod oknami - nabuduce volam policiu na predavacou ktory sa prevazaju po sidliskach a do aplionov bliakaju ze predavaju zemiaky,.... kto im vydava toto povolenie je to vobec dovolene v meste ?

>>> ODPOVEĎ:

Dobrý deň,
takýto predaj na území nášho mesta nie je povolený. V prípade, že sa stanete svedkom protiprávneho konania, odporúčam bezodkladne zatelefonovať na tiesňovú linku mestskej polície 159. Včasný oznam umožní príslušníkom mestskej polície zasiahnuť v aktuálnom čase a zjednať nápravu.

Mgr. Marianna Belancová
referent pre prevenciu mestskej polície


 
pridané 13.6.2017 16:10:54

Odstavené vozidlá

Dobrý deň
Na parkovisku nachádzajúcom sa na Partizánskej ceste za budovou pošty sú dlhodobo odstavené 3 vozidlá. Jedno - spz BB828FB tu stojí už vyše roka a k nemu pred mesiacom pribudli ďalšie dva vozidlo renault clio s eč BB944CV a renalt laguna bez špz. Dá sa niečo s týmito vozidlami spraviť? Počas dňa je tu náročné zaparkovať
Ďakujem

>>> ODPOVEĎ:

Dobrý deň pani Terka,
príslušníci mestskej polície boli dňa 22.6.2017 preveriť Vami uvádzané skutočnosti. Na parkovacej ploche za budovou Slovenskej pošty na Pertizánskej ulici sa nachádzajú 3 vozidlá.
Prvé vozidlo zn. Hyundai Sonata EČ BB828FB striebornej farby, má platnú TK a EK. Javí známky dlhodobého nepoužívania a podľa dostupných informácií sa k nemu už dlhšie majiteľ nehlási.
Druhé vozidlo zn. Renault Clio EČ BB944CV tmavomodrej farby, má platnú TK a EK, teda má splnené podmienky pre premávku na pozmených komunikáciách.
Mestská polícia nemá v zmysle svojich kompetencií a platnej legislatívy zákonný dôvod na zákrok voči majiteľom uvedených vozidiel, pretože sa nedopúšťajú žiadneho priestupku.
Tretie vozidlo zn. Renault Laguna bez EČ, čiernej metalízy, nemá platnú TK a EK, v súčasnej dobe je v riešení. Podotýkam, že v riešení tohto problému môže mestská polícia konať len v medziach svojich zákonných kompetencií.

Mgr. Marianna Belancová
referent pre prevenciu mestskej polície

Terka


 
pridané 9.2.2017 09:17:24

Podnikanie servisu na mestskom pozemku

Dobrý deň,
medzi panelákmi Okružná 1 a Družby 1 sa nachádza stará budova, pravdepodobne to bola niekedy kotolňa. Teraz je v jej zadnej časti autoservis, je neúnosné parkovanie havarovaných áut na parkovisku, ktoré patrí mestu, na tráve pri budove, parkuje tu súčasne aj 10 áut. Potom obyvatelia okolitých bytoviek nemajú kde zaparkovať. A podnikateľ využíva na podnikanie mestský pozemok. Vedľa budovy je už roky odparkovaný červený vrak auta, ktorý tiež zaberá parkovacie miesto. Ďalej by bolo fajn zistiť či sa v danom servise nachádza WC, pretože chlap v montérkach dosť často uteká do oproti rastúcich kríkov. A ďalšia vec v kontajneri na komunálny odpad sa nachádzajú použité súčiastky zo servisu, ako sú špinavé utierky z oleja, použité olejové filtre a čokoľvek iné nepotrebné z havarovaných áut. Likviduje vôbec tento autoservis nebezpečný odpad v súlade zo zákonom? Má o tom evidenciu? O hluku hlavne v letných mesiacoch ani nehovorím, pretože vtedy sú všetky brány otvorené, nech si užijú obyvatelia okolitých bytoviek.
Za riešenie problému vopred ďakujem

>>> ODPOVEĎ:

Vážený občan,

príslušníci mestskej polície preverili Váš podnet. Zistili, že bývalá kotolňa terajší autoservis je evidovaný na adrese Okružná 17 v Banskej Bystrici. Prevádzka:
- funguje legálne,
- má na dverách riadne vyznačenú prevádzku s otváracími hodinami,
- zabezpečuje opravy motorových vozidiel v interiéri,
- je vybavená sociálnymi zariadeniami a sprchou,
- má vlastný kontajter na odpad. Pracovníci servisu separujú všetok odpad vo vlastných zberných nádobách umiestnených vo vnútornej prevádzke, ktoré potom nárazovo odvážajú na oficiálne zberné miesta a nevyužívajú spoločné kontajery v blízkosti autoservisu.
Vozidlá pripravené na opravu tu parkujú len veľmi krátko, kým sa nezrealizuje oprava. Všetky vozidlá majú emisnú a technickú kontrolu a parkujú na verejnom parkovisku priľahlom k danej nehnuteľnosti. Vozidlá žiadnym spôsobom neznečisťujú verejné priestranstvo a v zmysle platnej legislatívy s platnou emisnou a technickou kontrolou nič neporušujú. Podľa vyjadrenia majiteľa autoservisu tu problém s parkovaním nikdy nebol, ani nie je, nakoľko vychádzajú v ústrety okolobývajúcim v bytových domoch a nemajú s nimi žiadne problémy. V čase kontroly príslušníkmi mestskej polície tu boli voľné parkovacie miesta
Majiteľ autoservisu na vaše tvrdenie, že jeho pracovníci chodia močiť na verejné priestranstvo argumentoval, že to nie je pravda a môže to zdokumentovať aj videozáznamom z kamerového systému, nakoľko ich prevádzka má sociálne zariadenia, ktoré využívajú aj zákazníci.
Príslušníci mestskej polície budú aj naďalej vykonávať kontrolu uvádzaného autoservisu a jeho okolia a v prípade zistenia porušenia zákona, toto budú riešiť na mieste.


Mgr. Marianna Belancová
referent pre prevenciu mestskej polície

občan


 
pridané 29.1.2017 11:41:03

Nepojazné auto zaberajúce parkovacie miesto

Dobrý deň,
Chcel by som upozorniť na minimálne rok nepojazdné vozidlo zaberajúce parkovacie miesto na Severnej ulici na konci ako je otočka. Jedná sa o FIAT s EČ , BB-815-EH.
Ďakujem


>>> ODPOVEĎ:

Vážený pán Peter,
o tomto vozidle máme vedomosť už dlhšiu dobu. Vozidlo zn. Fiat Marea EČ: BB815EH bolo zadokumentované príslušníkmi mestskej polície dňa 23.3.2016. Toto vozidlo sa dlhšiu dobu nachádza odparkované na ulici Severnej. Príslušníci mestskej polície zistili, že nemá platnú EK a TK. Tieto boli platné do 12/2014. Vzhľadom k tomu, že nie sme vecne príslušní riešiť neplatnosť EK a TK, informácia bola odstúpená v mesiaci apríl 2016 kompetentnému orgánu – Okresnému úradu, odboru cestnej dopravy a pozemných komunikácií v Banskej Bystrici.

Mgr. Marianna Belancová
referent pre prevenciu mestskej polície

Peter zo Severnej


 
pridané 5.10.2016 16:44:53

Parkovanie na Pieninskej

Dobrý ,mal by som jeden dotaz.Na centrálnom parkovisku Pieninská je problém s parkovaním,nakoľko si autoškola vyhradila viac ako 2/3 parkovacej plochy a občania ktorý prídu domov v neskorších hodinách nemajú kde zaparkovať.A to sa tu trpia ešte aj vraky,ako napríklad nákladné auto bez ŠPZ,s ktorého dokonca vytekajú aj prevádzkové kvapaliny.Keby sa odstránilo, hneď by bolo o nejaké parkovacie miesto viac.Čo s tým mienite robiť?A autoškola by vôbec nepotrebovala na cvičisko takú plochu.Veď to parkovisko má slúžiť občanom a nie súkromným osobám autoškoly.Jedná sa mi hlavne o odstránenie toho nákladného vraku bez ŠPZ.

>>> ODPOVEĎ:

Vážený pán Milan,
príslušníci mestskej polície preverili Vašu informáciu o vraku, ktoré parkuje na parkovisku Pieninská. Na mieste zistili, že sa jedná o vozidlo továrenskej značky AVIA bielej farby bez evidenčného čísla, ktoré nemá platnú emisnú a technickú kontrolu. Pri ohliadke vozidla nespozorovali žiadny vytekajúci olej, ani olejové škvrny. Po zistení majiteľa sa s ním skontakovali, pričom majiteľa vozidla vyzvali, aby vrak odstránil do 20.10.2016. Príslušníci mestskej polície následne vykonajú kontrolu, či bol vrak odstránený z parkoviska.
Čo sa týka prenájmu časti parkoviska na Pieninskej, vyžiadali sme si stanovisko od samotného správcu parkoviska. Citujem: V roku 2005 bola rozhodnutím ÚR/12850/2005/DKS/My povolená zmena účelu užívania časti stavby "Parkovisko" v k.ú. Sásová na nový účel autocvičisko. Na základe toho Mesto Banská Bystrica prenajíma cvičnú plochu pre vozidlá autoškôl na vyučovanie vedenia motorového vozidla. Tieto zmluvy sú platné na dobu určitú do 31.12.2017. Plocha, ktorú majú autoškoly vyhradené, je v súlade s nájomnými zmluvami.

Mgr. Marianna Belancová
referent pre prevenciu mestskej polície

Milan


 
pridané 18.5.2016 09:54:14

parkovanie oremburska

Dobrý deň.
Ďakujem za rýchlu reakciu. Biela dodávka bola odtiahnutá asi 2 dni po uverejnení môjho príspevku za účasti polície, každopádne je preč a to je hlavné. Biely renault zatiaľ stojí, verím, že aj ten zmizne.
Ďakujem ešte raz a pekný deň prajem.

dada


 
pridané 10.5.2016 14:25:16

parkovanie oremburska

Dobrý deň.
Na kopci medzi ulicami Oremburská 1-5 a Oremburská 7-15 stoja dlhú dobu bez pohnutia autá:
biela dodávka citroen jumper BB236EA
a
biely renault clio, havarovaný bez EČ.
Zaberajú parkovacie miesta a hlavne dodávka zhoršuje výhľad pri výjazde na hlavnú cestu. Bolo by fajn keby sa ich podarilo odstrániť.
Ďakujem.
S pozdravom


>>> ODPOVEĎ:

Vážená pani Dada,
príslušníci mestskej polície Váš podnet preverili a zistili, že biela dodávka Citroen Jumper BB236EA sa tam už nenachádza. O druhom vozidle zn. Renault Clio bielej farby bez evidenčného čísla zistili od jeho majiteľa, s ktorým kontaktovali, že je dočasne vyradené z evidencie motorových vozidiel. Majiteľ uvedeného vozidla ho odstráni do 26.5.2016. Príslušníci mestskej polície vykonajú následnú kontrolu.

Mgr. Marianna Belancová
referent pre prevenciu, hovorca mestskej polície

Dada


 
pridané 24.3.2016 08:43:43

Odstránenie starého vraku auta

Dobrý deň,prosím,mohli by ste zabezpečiť odstránenie vraku auta, ktoré už hádam aj zo 3 roky (!) stojí za panelákom Švermova 21 (za panelákom pred garážami)? Zbytočne zaberá parkovacie miesto. Ide o ŠPZ: ZH-983 AT. Ďakujeme.

>>> ODPOVEĎ:

Vážená pani Andrea,
vozidlo, ktoré uvádzate, príslušníci mestskej polície evidujú od 15.1.2014, pretože má neplatnú emisnú a technickú kontrolu. Túto skutočnosť sme v zmysle zákona oznámili Odboru cestnej dopravy a pozemných komunikácií Okresného úradu v Žiari nad Hronom, ktorý toto vozidlo trvalo vyradil z premávky na pozemných komunikáciách dňa 23.3.2015. Následne bolo uvedené vozidlo nahlásené Oddeleniu odpadového hospodárstva a údržby verejných priestranstiev MsÚ Banská Bystrica na jeho odstránenie. V riešení tohto problému môže mestská polícia konať len v medziach svojich zákonných kompetencií.

Mgr. Marianna Belancová
referent pre prevenciu, hovorca mestskej polície

Andrea


 
pridané 22.3.2016 05:45:09

Parkovanie na Internátnej ulici

Dobry deň, chcel by som sa spytat, akym sposobom sa planuje udelovanie parkovacich miest pred Intermatnou 63, nakolko tu pribudlo dalsie, myslim 10 parkovacie miesto pre voyidlo BB067FE, ktore tu nikto nepoyna a prideluju sa tu miesta aj so susedneho domu, kde potom nemaju taky problem s parkovanim... Este by som sa chcel spytat, ci je nutne upozornovanie vodicov na parkovanie a umoznenie 3m odstupu pri odbocke smerom na Slnecnu ulicu (jedna z mala moznosti zaparkovat), kedze namiesto pochopenia situacie s parkovanim to pri tejto malo uzivanej ceste vyzera ako buzeracia vodicov,,, Vopred dakujem za odpoved

>>> ODPOVEĎ:

Od správcu dane za užívanie verejných priestranstiev bolo zistené nasledovné:
Vyhradenie parkovacieho miesta podlieha schvaľovaciemu procesu na doplnenie dopravného značenia a musí byť v súlade s platným Všeobecným záväzným nariadením Mesta Banská Bystrica o miestnej dani za užívanie verejného priestranstva (VZN č. 3/2016). Do dnešného dňa bolo na Internátnej 63 až 69 vyhradených 8 parkovacích miest pre právnické alebo fyzické osoby z celkového počtu 33 parkovacích miest. V zmysle platného VZN č. 3/2016 môže Mesto Banská Bystrica vyhradiť 40 % z celkového počtu parkovacích miest (13 parkovacích miest). Čo sa týka vyhradenia parkovacieho miesta pre daňovníka z vedľajšieho bytového domu Internátna 49 až 59 na miestach, kde momentálne parkujú vozidlá, nie je v zmysle Zákona o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov povolené státie kolmo, nakoľko je táto komunikácia obojsmerná a preto mu bolo pridelené parkovacie miesto pred vchodom 63. Vozidlo s EČV BB 067 FE má v užívaní osoba, ktorá má trvalý pobyt na Internátnej ulici.

K druhej časti Vašej otázky odpovedáme:
V uvedenom úseku danej lokality je dlhodobý problém z hľadiska parkovania. Príslušníci mestskej polície riešia problémy s parkovaním najmä na základe podnetov a sťažností občanov. O státí vozidiel na vozovke pojednáva § 52 odst.2 zákona č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke v znení neskorších predpisov.
Mestská polícia je povinná reflektovať na každý podnet občanov a v prípade zistenia nesúladu so zákonom musí vykonať zákonné opatrenia k zjednaniu nápravy. Dlhodobý problém s parkovacími miestami sa týka väčšiny miest. Činnosť mestskej polície pri riešení porušovania zákona o cestnej premávke sa sústreďuje hlavne na už spomínané podnety obyvateľov z daných lokalít.
Príslušníci mestskej polície sa snažia v uvedenej lokalite riešiť v prvom rade poučovaním vodičom prostredníctvom oznámenia pod stierač tzv. napomenutím. Bohužiaľ je veľmi ťažké nájsť kompromis v medziach zákona v tejto zložitej situácii v oblasti parkovania na sídliskách. Pretože prax je taká, že ak sa jeden občan sťažuje na „buzeráciu“ zo strany mestskej polície, desať ďalších upozorňuje na jej nečinnosť. Myslite, prosím, na to, že zákony cestnej premávky zohľadňujú hlavne bezpečnosť účastníkov cestnej premávky (vodičov, chodcov).
Ďakujeme za pochopenie.

Mgr. Marianna Belancová
referent pre prevenciu, hovorca mestskej polície

Obyvatel Internatnej ulice


 
pridané 3.3.2016 10:55:19

Nepojazdné auto Sládkovičova ulica

Ďakujem za rýchle prešetrenie mojho príspevku. No hádam by bolo dobré, že takto blokované vozidlá odtiahnuť na platené parkovisko aby nezodpovedný majiteľ vozidla platil za uskladnenie vozidla a tak by iste riešil rýchlejšie svoj problém s dlžobou.

Marcel


 
Položky 1-10 z 560

dnes je: 15.12.2017

meniny má: Ivica

Dnes má službu:

Dr. MAX, Horná 62
Horná 62,
974 01 Banská Bystrica

ďalšie dni

Sobota 16.12. - 17.12.
Dr. MAX, Nám. Ľ. Štúra 32
Nám. Ľ. Štúra 32 (OD KAUFLAND),
974 01 Banská Bystrica
Sobota 16.12. - 17.12.
Dr. Max, 29. augusta 63
29. augusta 63 (OD KAUFLAND),
Banská Bystrica
Pondelok 18.12. - 31.12.
Dr. MAX, Horná 62
Horná 62,
974 01 Banská Bystrica

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úradEnglish version

96623002

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka