Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Banská Bystrica

Mestská polícia

Diskusné fórum vytvára priestor na otázky, týkajúce sa práce mestského úradu. Stránka nie je určená na zverejňovanie oznamov akéhokoľvek druhu vrátane politickej propagácie a reklamy. V zmysle uznesenia mestského zastupiteľstva č. 164/2007 sa zverejňujú odpovede na neanonymné otázky, ktoré sú v súlade s etickým kódexom diskusného fóra. Za pochopenie ďakujeme.

 

Nový príspevok do diskusného fóra môže pridať len registrovaný užívateľ.


 

MESTSKÁ POLÍCIA

pridané 13.6.2018 20:15:16

Cyklisti na chodníku

Dobrý deň.

Dnes 13.06.2018 ma pri ceste pešo z námestia SNP v Banskej Bystrici na Tatranskú ulicu na chodníku ohrozili dvaja cyklisti, ktorí sa ku mne priblížili od chrbta. Po mojom upozornení, že jazdia po chodníku som sa dočkal len nadávok a vyhrážok. Dokonca sa mi pred mesiacom už stalo, že mi cyklista na chodníku narazil do ruky a potom rýchlo pre istotu rýchlo ušiel.

Chcem sa opýtať, či bude Mestská polícia počas cyklistickej sezóny dohliadať na dodržiavanie predpisov zo strany cyklistov a využívať na nedisciplinovaných občanov sankcie, ktoré im umožňuje zákon.

Vopred ďakujem za odpoveď a ostávam s pozdravom

Peter


 
pridané 8.5.2018 10:53:23

Parkovanie Tr. Snp 68 - 74

Dobry den. Rad by som sa informoval, ako je to s parkovanim na Tr. Snp. Vacsina "vnutornych dvorov" ma pri vjazde osadenu znacku zakaz vjazdu s upresnujucou znackou okrem dopravnej obsluhy. To znamena, ze na komunikacii moze parkovat kazdy, kto ma za osadenou znackou trvaly ci prechodny pobyt a parkovanie je teda spravne a neporusuje ziadny predpis. (Tak, ako to robi mnoho obyvatelov casti Sidlisko) Tj. ak takym sposobom zaparkujem i ja nebudem porusovat predpisy?

Dakujem za odpoved. Oldrich

Oldrich


 
pridané 25.1.2018 12:16:48

Odstranenie vraku

Dobrý deň.Chcem nahlásiť vrak ,ktorý je niekolko rokov bez platnej STK?EK a zaberá miesto a slúži ako bedňa so somarinami.Nachádza sa na ulici Magurská 2 a je to vozidlo BB088BB Passat.Za odstránenie vraku vám budú vďačný všetci obyvatelia ulice Magurská 2-8.Ďakujem

>>> ODPOVEĎ:

Vážený občan,
príslušníci mestskej polície boli na základe Vášho podnetu preveriť uvedené vozidlo. Na mieste zistili, že sa nejedná o vrak, lebo má evidenčné číslo. Tým, že tam parkuje nedochádza k porušeniu zákona, a preto nie zákonný dôvod na jeho odstránenie.
Vzhľadom k tomu, že nie sme vecne príslušní riešiť neplatnosť EK a TK, informácia bude odstúpená kompetentnému orgánu – Okresnému úradu, odboru cestnej dopravy a pozemných komunikácií v Banskej Bystrici.

Mgr. Marianna Jakubíková
referent pre prevenciu mestskej polície

Ja


 
pridané 25.12.2017 12:16:59

MP - priechod pre chodcov

Dobrý deň, vôbec sa mi nepáči prístup MP ráno na priechodoch...
Sedím v aute a ľudia chodia cez priechody do slova a do písmena ako teliatka...
Každý chodí sám, nikto sa nepozrie a nikto sa nepočká....

Ľudia vidím, že ide 20 ľudí k prechodu tak tam predsa nepôjdem sám ale počkám na ostatných...(o tej rýchlosti písať netreba, tak či tak si vykračujete ako na dovolenke... a mladí ešte aj so slúchadlami.. je to hanba ale to nezmením...) Nechodte sami, počkajte sa, keď vidíte, že 2 kroky za vami ide ďalší chodec počkajte ho a chodte spolu.
Tiež to tak robím a len to prospieva plynulosti...

Zdá sa mi, že chodci nemajú právo prednosti v jazde...
a MP tam len stoja a pozerajú sa... nieže by ste občas podržali tých chodcov... veď to tiež vidíte....

Máte ruky vo vačkoch a pozeráte sa.. a keď som už dopálený lebo tam stojím 3 minúty a stále tadiaľ niekto ide... a zatrúbim ešte mi príslušník MP ukáže či som na hlavu... Prisahám bohu, že ti nabudúce napľujem do ksichtu. (alebo mám vážne každý deň písať oficiálne sťažnosti na Vás?)

Mohli by ste mi vysvetliť na čo tam stojíte.... fakt tomu nechápem, resp. viem na čo tam ste ale vôbec to nerobíte.... tak mi aspoň napíšte prečo nekonáte ako máte ?

A pred európou ? tam by som nechal policajtov stále(ak by si robili robotu poriadne), lebo je to tam katastrofa. nekonečné zápchy veľa krát len kvôli chodcom :)


>>> ODPOVEĎ:

Vážený pán Miloš,
príslušníci mestskej polície plnia základné úlohy podľa § 3 zákona Slovenskej národnej rady č. 564/1991 Z.z. o obecnej polícii v znení neskorších predpisov. Pri plnení úloh sú povinní dodržiavať zákony a iné všeobecne záväzné právne predpisy a v ich rámci sa riadiť pokynmi náčelníka, prípadne pokynmi primátora mesta.
V rámci preventívnej činnosti pravidelne v ranných hodinách od 07:30 hod. do 08:00 hod. dohliadajú naši príslušníci mestskej polície na vybraných priechodoch pre chodcov na bezpečnosť detí hlavne v blízkosti škôl, prípadne na frekventovaných miestach cestou do školy.

Príslušníci MsP sú na vybraných priechodoch pre chodcov najmä z dôvodu zabezpečenia presunu detí do ZŠ, aby neprišlo k ich ujme na zdraví a ich životoch. Toto by malo byť cieľom každého z nás.

Pokiaľ sa však v budúcnosti stretnete s prípadom, že príslušníci mestskej polície podľa Vás nekompetentne postupovali, môžete informovať priamo náčelníka mestskej polície.


Mgr. Marianna Jakubíková
referent pre prevenciu mestskej polície

Miloš


 
pridané 14.7.2017 12:09:39

predavaci

Hulakanie pod oknami - nabuduce volam policiu na predavacou ktory sa prevazaju po sidliskach a do aplionov bliakaju ze predavaju zemiaky,.... kto im vydava toto povolenie je to vobec dovolene v meste ?

>>> ODPOVEĎ:

Dobrý deň,
takýto predaj na území nášho mesta nie je povolený. V prípade, že sa stanete svedkom protiprávneho konania, odporúčam bezodkladne zatelefonovať na tiesňovú linku mestskej polície 159. Včasný oznam umožní príslušníkom mestskej polície zasiahnuť v aktuálnom čase a zjednať nápravu.

Mgr. Marianna Belancová
referent pre prevenciu mestskej polície


 
pridané 13.6.2017 16:10:54

Odstavené vozidlá

Dobrý deň
Na parkovisku nachádzajúcom sa na Partizánskej ceste za budovou pošty sú dlhodobo odstavené 3 vozidlá. Jedno - spz BB828FB tu stojí už vyše roka a k nemu pred mesiacom pribudli ďalšie dva vozidlo renault clio s eč BB944CV a renalt laguna bez špz. Dá sa niečo s týmito vozidlami spraviť? Počas dňa je tu náročné zaparkovať
Ďakujem

>>> ODPOVEĎ:

Dobrý deň pani Terka,
príslušníci mestskej polície boli dňa 22.6.2017 preveriť Vami uvádzané skutočnosti. Na parkovacej ploche za budovou Slovenskej pošty na Pertizánskej ulici sa nachádzajú 3 vozidlá.
Prvé vozidlo zn. Hyundai Sonata EČ BB828FB striebornej farby, má platnú TK a EK. Javí známky dlhodobého nepoužívania a podľa dostupných informácií sa k nemu už dlhšie majiteľ nehlási.
Druhé vozidlo zn. Renault Clio EČ BB944CV tmavomodrej farby, má platnú TK a EK, teda má splnené podmienky pre premávku na pozmených komunikáciách.
Mestská polícia nemá v zmysle svojich kompetencií a platnej legislatívy zákonný dôvod na zákrok voči majiteľom uvedených vozidiel, pretože sa nedopúšťajú žiadneho priestupku.
Tretie vozidlo zn. Renault Laguna bez EČ, čiernej metalízy, nemá platnú TK a EK, v súčasnej dobe je v riešení. Podotýkam, že v riešení tohto problému môže mestská polícia konať len v medziach svojich zákonných kompetencií.

Mgr. Marianna Belancová
referent pre prevenciu mestskej polície

Terka


 
pridané 9.2.2017 09:17:24

Podnikanie servisu na mestskom pozemku

Dobrý deň,
medzi panelákmi Okružná 1 a Družby 1 sa nachádza stará budova, pravdepodobne to bola niekedy kotolňa. Teraz je v jej zadnej časti autoservis, je neúnosné parkovanie havarovaných áut na parkovisku, ktoré patrí mestu, na tráve pri budove, parkuje tu súčasne aj 10 áut. Potom obyvatelia okolitých bytoviek nemajú kde zaparkovať. A podnikateľ využíva na podnikanie mestský pozemok. Vedľa budovy je už roky odparkovaný červený vrak auta, ktorý tiež zaberá parkovacie miesto. Ďalej by bolo fajn zistiť či sa v danom servise nachádza WC, pretože chlap v montérkach dosť často uteká do oproti rastúcich kríkov. A ďalšia vec v kontajneri na komunálny odpad sa nachádzajú použité súčiastky zo servisu, ako sú špinavé utierky z oleja, použité olejové filtre a čokoľvek iné nepotrebné z havarovaných áut. Likviduje vôbec tento autoservis nebezpečný odpad v súlade zo zákonom? Má o tom evidenciu? O hluku hlavne v letných mesiacoch ani nehovorím, pretože vtedy sú všetky brány otvorené, nech si užijú obyvatelia okolitých bytoviek.
Za riešenie problému vopred ďakujem

>>> ODPOVEĎ:

Vážený občan,

príslušníci mestskej polície preverili Váš podnet. Zistili, že bývalá kotolňa terajší autoservis je evidovaný na adrese Okružná 17 v Banskej Bystrici. Prevádzka:
- funguje legálne,
- má na dverách riadne vyznačenú prevádzku s otváracími hodinami,
- zabezpečuje opravy motorových vozidiel v interiéri,
- je vybavená sociálnymi zariadeniami a sprchou,
- má vlastný kontajter na odpad. Pracovníci servisu separujú všetok odpad vo vlastných zberných nádobách umiestnených vo vnútornej prevádzke, ktoré potom nárazovo odvážajú na oficiálne zberné miesta a nevyužívajú spoločné kontajery v blízkosti autoservisu.
Vozidlá pripravené na opravu tu parkujú len veľmi krátko, kým sa nezrealizuje oprava. Všetky vozidlá majú emisnú a technickú kontrolu a parkujú na verejnom parkovisku priľahlom k danej nehnuteľnosti. Vozidlá žiadnym spôsobom neznečisťujú verejné priestranstvo a v zmysle platnej legislatívy s platnou emisnou a technickou kontrolou nič neporušujú. Podľa vyjadrenia majiteľa autoservisu tu problém s parkovaním nikdy nebol, ani nie je, nakoľko vychádzajú v ústrety okolobývajúcim v bytových domoch a nemajú s nimi žiadne problémy. V čase kontroly príslušníkmi mestskej polície tu boli voľné parkovacie miesta
Majiteľ autoservisu na vaše tvrdenie, že jeho pracovníci chodia močiť na verejné priestranstvo argumentoval, že to nie je pravda a môže to zdokumentovať aj videozáznamom z kamerového systému, nakoľko ich prevádzka má sociálne zariadenia, ktoré využívajú aj zákazníci.
Príslušníci mestskej polície budú aj naďalej vykonávať kontrolu uvádzaného autoservisu a jeho okolia a v prípade zistenia porušenia zákona, toto budú riešiť na mieste.


Mgr. Marianna Belancová
referent pre prevenciu mestskej polície

občan


 
pridané 29.1.2017 11:41:03

Nepojazné auto zaberajúce parkovacie miesto

Dobrý deň,
Chcel by som upozorniť na minimálne rok nepojazdné vozidlo zaberajúce parkovacie miesto na Severnej ulici na konci ako je otočka. Jedná sa o FIAT s EČ , BB-815-EH.
Ďakujem


>>> ODPOVEĎ:

Vážený pán Peter,
o tomto vozidle máme vedomosť už dlhšiu dobu. Vozidlo zn. Fiat Marea EČ: BB815EH bolo zadokumentované príslušníkmi mestskej polície dňa 23.3.2016. Toto vozidlo sa dlhšiu dobu nachádza odparkované na ulici Severnej. Príslušníci mestskej polície zistili, že nemá platnú EK a TK. Tieto boli platné do 12/2014. Vzhľadom k tomu, že nie sme vecne príslušní riešiť neplatnosť EK a TK, informácia bola odstúpená v mesiaci apríl 2016 kompetentnému orgánu – Okresnému úradu, odboru cestnej dopravy a pozemných komunikácií v Banskej Bystrici.

Mgr. Marianna Belancová
referent pre prevenciu mestskej polície

Peter zo Severnej


 
pridané 5.10.2016 16:44:53

Parkovanie na Pieninskej

Dobrý ,mal by som jeden dotaz.Na centrálnom parkovisku Pieninská je problém s parkovaním,nakoľko si autoškola vyhradila viac ako 2/3 parkovacej plochy a občania ktorý prídu domov v neskorších hodinách nemajú kde zaparkovať.A to sa tu trpia ešte aj vraky,ako napríklad nákladné auto bez ŠPZ,s ktorého dokonca vytekajú aj prevádzkové kvapaliny.Keby sa odstránilo, hneď by bolo o nejaké parkovacie miesto viac.Čo s tým mienite robiť?A autoškola by vôbec nepotrebovala na cvičisko takú plochu.Veď to parkovisko má slúžiť občanom a nie súkromným osobám autoškoly.Jedná sa mi hlavne o odstránenie toho nákladného vraku bez ŠPZ.

>>> ODPOVEĎ:

Vážený pán Milan,
príslušníci mestskej polície preverili Vašu informáciu o vraku, ktoré parkuje na parkovisku Pieninská. Na mieste zistili, že sa jedná o vozidlo továrenskej značky AVIA bielej farby bez evidenčného čísla, ktoré nemá platnú emisnú a technickú kontrolu. Pri ohliadke vozidla nespozorovali žiadny vytekajúci olej, ani olejové škvrny. Po zistení majiteľa sa s ním skontakovali, pričom majiteľa vozidla vyzvali, aby vrak odstránil do 20.10.2016. Príslušníci mestskej polície následne vykonajú kontrolu, či bol vrak odstránený z parkoviska.
Čo sa týka prenájmu časti parkoviska na Pieninskej, vyžiadali sme si stanovisko od samotného správcu parkoviska. Citujem: V roku 2005 bola rozhodnutím ÚR/12850/2005/DKS/My povolená zmena účelu užívania časti stavby "Parkovisko" v k.ú. Sásová na nový účel autocvičisko. Na základe toho Mesto Banská Bystrica prenajíma cvičnú plochu pre vozidlá autoškôl na vyučovanie vedenia motorového vozidla. Tieto zmluvy sú platné na dobu určitú do 31.12.2017. Plocha, ktorú majú autoškoly vyhradené, je v súlade s nájomnými zmluvami.

Mgr. Marianna Belancová
referent pre prevenciu mestskej polície

Milan


 
pridané 18.5.2016 09:54:14

parkovanie oremburska

Dobrý deň.
Ďakujem za rýchlu reakciu. Biela dodávka bola odtiahnutá asi 2 dni po uverejnení môjho príspevku za účasti polície, každopádne je preč a to je hlavné. Biely renault zatiaľ stojí, verím, že aj ten zmizne.
Ďakujem ešte raz a pekný deň prajem.

dada


 
Položky 1-10 z 564

dnes je: 16.7.2018

meniny má: Drahomír

Dnes má službu:

BENU
Zvolenská cesta 8 (HM TESCO),
974 05 Banská Bystrica

02/2063 4161

ďalšie dni

Pondelok 16.7.
MEDICAL PARK
Bernolákova 14/A,
Banská Bystrica
Pondelok 16.7.
BENU
Zvolenská cesta 8 (HM TESCO),
974 05 Banská Bystrica
02/2063 4161
Utorok 17.7.
MONTANA
Bernolákova 2
Streda 18.7.
OLÍVIA
Nám. L. Svobodu 19
Štvrtok 19.7.
POD BRÁNOU
Nám. SNP 15
Piatok 20.7.
PODLAVICE
Povstalecká 30
Sobota 21.7.
PRI PRAMENI
Kapitulská 11
Sobota 21.7.
TESCO
Nedeľa 22.7.
BENU
Zvolenská cesta 8 (HM TESCO),
974 05 Banská Bystrica
02/2063 4161
Nedeľa 22.7.
PRI STAREJ NEMOCNICI
Cesta k nemocnici 23
Pondelok 23.7.
SCHNEIDER
Horná 61/A,
974 01 B. Bystrica
048/41 42 273, 048/41 43 060

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úradEnglish version

104887123

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka