Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Banská Bystrica

Kultúra

Diskusné fórum vytvára priestor na otázky, týkajúce sa práce mestského úradu. Stránka nie je určená na zverejňovanie oznamov akéhokoľvek druhu vrátane politickej propagácie a reklamy. V zmysle uznesenia mestského zastupiteľstva č. 164/2007 sa zverejňujú odpovede na neanonymné otázky, ktoré sú v súlade s etickým kódexom diskusného fóra. Za pochopenie ďakujeme.

 

Nový príspevok do diskusného fóra môže pridať len registrovaný užívateľ.


 

KULTÚRA

pridané 7.12.2016 08:35:41

Mikuláš 2016

Dobrý deň,
včera bol na Námestí Mikuláš. Ide o akciu hlavne pre deti. Každoročne je problém v tom, že ak sa rodič s dieťaťom nedostane do predného radu, nič neuvidí. Chcem sa spýtať či je taký veľký problém nainštalovať veľkoplošnú obrazovku.
Ďakujem za odpoveď

Dadka


 
pridané 2.1.2016 10:59:59

Poďakovanie

Ďakujem pánovi primátorovi za nádhernú oslavu Nového roka.Preplnené námestie potvrdilo potrebu podujatia na ktorom sa mohli zúčastniť celé rodiny, najmenší aj najstarší.Krásny zážitok, neľutujem cestu z Brezna.

Eva Bartáková


 
pridané 5.5.2013 08:29:30

Pochvala pre Banskobystrický spolok okrášľovací a ochranný

Dobrý deň, na stránke mesta Banskej Bystrice som našla odkaz na Banskobystrický spolok okrášľovací a ochranný a ich projekty sa mi veľmi páčia. Držím im palce, aby sa im to všetko podarilo zrealizovať a aby aj vďaka nim bolo naše mesto krajšie. Ďakujem.


 
pridané 18.2.2013 13:15:36

Banská Bystrica láka turistov

Dňa 17.2.2013 sa turistom Banskej Bystrice naskytol úchvatný pohľad na Galériu umenia na nám Štefana Moyzesa. Skvie sa tam oznam "Výstava prác študentov". Turisti si vo veľkom fotografovali ich práce pozostávajúce z opraného spodného prádla. Škoda, že nemôžem priložiť fotografiu. Neviem ako sa sem vkladá.
"Bravo - GALÉRIA". U turistov to malo obrovský úspech. Chytali sa od smiechu za bruchá.


nano


 
pridané 29.12.2012 16:43:01

SILVESTER

Chcem sa spitat 31.12.2012 o 24.00 bude na namesti ohnostroj?

>>> ODPOVEĎ:

Dobrý deň prajem, ohňostroj bol v tomto roku presunutý na 1.1.2013 o 17.00.

Zuzana Janíčková
Oddelenie kultúry

Kovac


 
pridané 24.8.2012 21:49:12

Priestor pre pouličných umelcov

Dobrý deň, chcela by som vedieť, či mesto Banská Bystrica neuvažovalo o možnosti dať priestor pouličným umelcom, aby mohli verejne vystúpiť napr. na námestí SNP a ukázať širokej verejnosti svoje zručnosti, vedomosti a pod. Napadlo ma to na základe skúseností z letnej dovolenky v Taliansku, kde vo večerných hodinách (cca po 20:00 hod.) na námestíčku vystupovali rôzny umelci, študenti a pod. a predvádzali zaujímavé predstavenia. Videli sme bublinovú šou, ktorá sa maximálne páčila deťom, artistov, žonglérov s loptičkami, kruhmi či horiacimi fakľami. Počas svojho predstavenia mali na zemi väčšinou klobúk, kde diváci mohli prispieť dobrovoľným obnosom alebo aj nemuseli. Robilo to príjemnú atmosféru večerného korza, ľudia sa pristavovali, diskutovali, žasli... Bolo to dobre organizované, jednotlivé vystúpenia sa nerušili, ale na seba nadväzovali. Mne by sa to páčilo, keby sa dalo niečo také vidieť aj u nás na živo a nie len v TV ako "Československo má talent"... Ďakujem.

>>> ODPOVEĎ:

Dobrý deň prajem, Mesto Banská Bystrica samozrejme počas celého roku poskytuje priestor pouličným umelcom v centre mesta - obvykle sa jedná o Námestie SNP, Hornú ulicu, Dolnú ulicu, príp. Národnú a koordinuje ich činnosť cez Oznámenia o konaní pouličnej aktivity - tak aby sa navzájom nerušili, resp. aby bolo ich rozmiestnenie rovnomerné. Jediné, čo je potrebné je vyplniť formulár spomínaného Oznámenia o konaní pouličnej aktivity a zaevidovať ho na Mestskom úrade. Mesto Banská Bystrica, Oddelenie kultúry víta takéto aktivity a podporuje ich.

Zuzana Janíčková
Oddelenie kultúry


 
pridané 2.6.2012 00:19:11

Preco?

Preco sa nekonala mila pre mamu?
Vraj Banska Bystrica mesto rodiny a neucti si cloveka
co tvori rodinu a dava zivot?

Je mi to luto lebo akcia to bola po minule roky super.
Hlavne ze bola griliada ....


>>> ODPOVEĎ:

Vazena pani,

aktivita Mila pre mamu je v kompetencii Unii materskych centier, ktore priamo organizuju a zodpovedaju za priebeh organizacie tejto akcie. Mesto Banska Bystrica podporuje tieto aktivity na zaklade poziadania konkretnych materskych centier, ktore su na uzemi Mesta Banska Bystrica registrovane a vykonavaju svoje cinnosti, konkretne su to:
Materské centrum Hviezdička, ul. 9. maja 74, BB - kontakt Mgr. Šabová 0915 793 082
Materské centrum Mamina, o.z., Budova MŠ Tatranská, BB - kontakt Mgr. Mastišová 0908 079 999
Materské centrum Mostík, ZŠ Moskovská, BB - kontakt Mgr. Záskalanová 0902 840 566

V roku 2012 nepoziadalo ani jedno z menovanych materskych centier o financnu dotaciu alebo o inu podporu (napr. prevzatie zastity apod).

Mesto Banska Bystrica podporuje aktivity i akcie smerovane k podpore rodiny (napr. mesto podporilo Den rodiny, ktory sa uskutocnil 20. maja 2012). Ďalej mesto vytvara podmienky na stretavanie sa deti, rodicov a starych rodicov v priestoroch Komunitneho centra Sasova alebo na akciach venovanych pri prilezitosti Dna deti.

S pozdravom

PhDr. Miroslava Tokovska
Odbor socialnych veci

Misa


 
pridané 11.1.2012 09:12:21

PKO

Dobrý deň,
Chcel by som sa opýtať ako je možné, že OZ Kultúra pre všetkých si účtuje na základe objednávky č. 304/2011 sumu 3 591 € za začínajúcu skupinu huslistiek a rekvizity a to iste OZ Kultúra pre všetkých si účtuje podľa objednávky 305/2011 sumu 3 245 za troch spevákov, priemernej kvality a produkčné zabezpečenie. Produkciu pre mesto by predsa mali zabezpečovať pracovníci PKO. Alebo sa mýlim? Akú úlohu vlastne PKO plní? Asi to bude jedno veď predsa sa minulo „len“ 12 000 €. Tiež mi nie je jasné, prečo uvedené objednávky nie sú uverejnené na internete. Všimol si to vôbec nadriadený orgán PKO?

>>> ODPOVEĎ:

Vážený pán Ján,
mozaika programov počas Banskobystrických Vianoc je rôznorodá s cieľom podčiarknuť sviatočnú atmosféru vianočného obdobia. Zastrešovanie týchto kultúrnych aktivít v meste Banská Bystrica sa uskutočňuje pod taktovkou Parku kultúry a oddychu, ktorý je zriadený mestom na výkon mestskej kultúry. PKO zodpovedá za dramaturgiu podujatí, výber interpretov a rovnako aj finančné zabezpečenie z vyčlenených prostriedkov z rozpočtu mesta. Tieto aktivity sú komunikované a koordinované oddelením kultúry odboru propagácie mesta. Výška honorárov účinkujúcich na jednotlivých podujatiach sú predmetom dohôd a zmlúv medzi štatutárom PKO a samotným účinkujúcim. Informácie o použitých finančných prostriedkoch na silvestrovský program sú zverejnené na oficiálnej internetovej stránke PKO www.pkobb.sk. Samozrejme, banskobystrická samospráva sa snaží aj prostredníctvom vianočných a novoročných programov o kultúrne atraktívnejší rozmer mesta k čomu prispieva aj spätná väzba od návštevníkov podujatí. Za Váš podnet ďakujeme.

Mgr. Karin Graciasová Šikulová
vedúca odboru propagácie mesta

Jano


 
pridané 4.11.2011 11:00:09

Poďakovanie zamestnancom Radnice

Pracovala som na Radnici ako upratovačka osem mesiacov a za ten čas som spoznala veľmi príjemných ľudí, s ktorými som sa cítila veľmi dobre, ktorí ma veľa naučili a dali mi veľa do života.
Veľká vďaka patrí vedúcej Radnice p. Kevešovej Marcele, bývalému správcovi Julkovi Mojžitovi, terajšiemu správcovi p. Spevákovi a v neposlednom rade aj dievčatám z Informačného centra.
Týmto poďakovaním by som chcela dať najavo, že keby bolo viac takých ľudí v bansko-bystrických firmách ako Kevešovcov a Mojžitovcov, určite by v Bystrici neskapal pes.
Ďakujem Vám za všetko a budem na Vás spomínať s láskou
Andrea


 
pridané 15.10.2011 00:04:41

Chýba materiál

Prečo nie je sprístupnený materiál Hlavného kontrolóra Mesta, týkajúci sa výsledkov vykonanej kontroly kontroly v PKO. Ak to môžu čítať poslanci MsZ, mali by mať takú istú možnosť aj občania. Alebo ste iného názoru, že prerokovaný materiál nemá byť na stránke mesta dostupný pre širokú verejnosť?

>>> ODPOVEĎ:

Pán Štefan,
materiály, ktoré súvisia s kontrolnou činnosťou Hlavného kontrolóra mesta Banská Bystrica sú sprístupnené na www.banskabystrica.sk v sekcii Mesto – Hlavný kontrolór – Správy z kontrol. Tu sú k dispozícii všetky písomnosti ku kontrolám od roku 2007.
S pozdravom

Mgr. Miriam Ondrejková
Oddelenie kultúry

stefan


 
Položky 1-10 z 159

dnes je: 25.9.2018

meniny má: Vladislav

Dnes má službu:

Dr. Max, 29. augusta 63
29. augusta 63 (OD KAUFLAND),
Banská Bystrica

ďalšie dni

Štvrtok 27.9.
EUROPEA
Na Troskách 25,
Banská Bystrica
Piatok 28.9.
ILDA
ul. 29.augusta 7,
974 01 Banská Bystrica
Sobota 29.9.
LAZOVNÁ
Lazovná 27,
974 04 Banská Bystrica
Nedeľa 30.9.
MEDICAL PARK
Bernolákova 14/A,
974 05 Banská Bystrica
Pondelok 1.10.
MONTANA
Sládkovičova 7A,
974 05 Banská Bystrica
Utorok 2.10.
OLÍVIA
Námestie L. Svobodu 21,
974 01 Banská Bystrica
  • Pondelok133graphic-icon
  • Utorok12-1graphic-icon
  • Streda152graphic-icon

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úradEnglish version

107340109

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka