Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Banská Bystrica

Životné prostredie

Diskusné fórum vytvára priestor na otázky, týkajúce sa práce mestského úradu. Stránka nie je určená na zverejňovanie oznamov akéhokoľvek druhu vrátane politickej propagácie a reklamy. V zmysle uznesenia mestského zastupiteľstva č. 164/2007 sa zverejňujú odpovede na neanonymné otázky, ktoré sú v súlade s etickým kódexom diskusného fóra. Za pochopenie ďakujeme. Správa verejnej zelene, parkového mobiliáru (detské ihriská, lavičky, chodníky, kosenie…) a komplexná starostlivosť o fond vegetačných porastov na území mesta prešla pod odbor komunálnych vecí t.j. v diskusnom fóre KOMUNÁLNE SLUŽBY.

 

Nový príspevok do diskusného fóra môže pridať len registrovaný užívateľ.


 

ŽIVOTNÉ PROSTREDIE

pridané 27.7.2008 12:22:31

Kam so starym TV alebo monitorom?

Mozete mi pomoct? Kde sa da bezplatne odviezt stary TV prijimac alebo monitor k PC? Dakujem za odpoved.

>>> ODPOVEĎ:

ELEKTROODPAD
Čo triedime ?
- domáce elektrické spotrebiče - chladničky, mrazničky, práčky, mikrovlnky, televízory, videá a pod.
- domáce elektronické spotrebiče - televízory, videá, - počítače, tlačiarne, kopírky a pod.
- elektrické nástroje - vysávače, mixéry, vŕtačky
Čo netriedime ?
- akumulátory (zberajú sa zvlášť, ako nebezpečný odpad za pomoci firmy Detox)

Kam s nepotrebným elektroodpadom ?
Nepotrebný elektroodpad odovzdajte v zbernom dvore spoločnosti Detox s.r.o. na Zvolenskej ceste 139 v Banskej Bystrici , alebo v stanovený termín uložte k zbernej nádobe v rámci každomesačného zberu nadrozmerného odpadu. (Harmonogram bol uvedený v radničných novinách,oznam je vždy aktualizovaný na stránke Mesta).
Pri kúpe nového elektrospotrebiča môžete starý elektrospotrebič odovzdať aj v predajni.

Ref. ŽP MsÚ

Igor


 
pridané 26.7.2008 13:22:36

Medokýš

Napriek tomu, čím pisateľ "Vlado" končí svoj príspevok z 25. júla, verím, že na referáte ŽP sú aj pracovníčky, ktoré si príspevky prečítajú pozornejšie a neodpovedajú tak bezobsažne.
Prosím o informáciu o obsahu sodíka v rudlovskom medokýši. Viem, že chemický rozbor tejto vody sa robil už dávnejšie. Sľúbená tabuľka s uvedením zloženia však stále chýba. Takže prosím aspoň údaj o Na.
Mám ho totiž v strave čo najviac obmedzovať.
Ďakujem už vopred

>>> ODPOVEĎ:

Dobrý deň,
„Sľúbená tabuľka s uvedením zloženia však stále chýba“.... žiadosť na analýzu je podaná na všetky pramene v Meste. Po obdržaní výsledkov rozborov zo Štátneho ústavu hygieny bude vyhotovená tabuľka. Nie je to alibizmus je to skutočnosť, že čakáme na výsledky z tejto inštitúcie.

Ref. ŽP MsÚ

vladislav.drahos@zoznam.sk


 
pridané 25.7.2008 22:51:32

nik si neroby srandu.

travnik.na.tatranskej nepatrí mestu ale skromnej osobe,takže mesto nie je kompetentné vyberat pokuty

Spozdravom


 
pridané 25.7.2008 08:13:09

... robíte si srandu???

Neviem kto si tu robí z občana srandu? napísal som nasledovný príspevok:

Chcem touto cestou poprosiť kompetentných, aby usmernili MsP, ktorá úplne ignoruje parkovanie na trávniku. V okolí ZŠ Tatranská takmer každý trávnik je vyslovene "rozdupaný" kolesami aut. Všetky akcie typu "za krajšie mesto" sú na výsmech, keď denne deti chodia okolo negatívnych príkladov do školy.

Dostal som nasledovnú odpoveď:
Výber pokút za parkovanie na trávniku má skutočne v kompetencii MsP. Uveďte prosím o akú časť Mesta sa jedná, postúpime to ako podnet na MsP.
Ďakujeme.
Ref. ŽP MsÚ

Preto sa pýtam: Referát ŽP MsÚ nevie kde je ZŠ na tatranskej ulici? Čo ešte potrebujete, aby ste sa zamysleli nad tým, že za čo beriete plat???

Vlado


 
pridané 22.7.2008 11:39:15

Parkovanie na trávniku

Chcem touto cestou poprosiť kompetentných, aby usmernili MsP, ktorá úplne ignoruje parkovanie na trávniku. V okolí ZŠ Tatranská takmer každý trávnik je vyslovene "rozdupaný" kolesami aut. Všetky akcie typu "za krajšie mesto" sú na výsmech, keď denne deti chodia okolo negatívnych príkladov do školy.

>>> ODPOVEĎ:

Vážený pane,
akcia „ za krajšie mesto“, by nebola na výsmech, keby ste ju organizoval. Uvidel by ste koľkými tonami odpadu odľahčíme ZEM, po ktorej sa možno práve prechádzate. Nám to nie je na výsmech, nám je to na dobre vykonanú prácu, i keď často to vyzerá o týždeň po našom úsilí rovnako.
Máte predsa možnosť zavolať priamo na MsP 159 , kde a kto porušuje VZN, poprípade iné predpisy, a nie takýmto spôsobom útočiť na našu dobre mienenú „vec“.
Deti denne chodia okolo negatívnych príkladov, aj samé ich robia....poodhadzované papieriky smerom ku alebo od škôl či škôlok lemujú všetky cestičky atď....posprayované steny....atď. Aby nebolo veľmi odbočené od témy.......MsP bola upovedomená na Váš podnet a danú problematiku bude samozrejme riešiť sankcionovaním občanov porušujúcich predpisy. Len čo sa týka pozemku, ten nie je mestský.....

Ref. ŽP MsÚ.

Vlado


 
pridané 22.7.2008 11:29:29

Vypilenie stromov

Dobry den prajem, prosim Vas o radu.Moj sused ma v plane v najblizsom obdobi vypilit stromy dosahujuce vysku do 10 metrov z dovodu, ze pri silnejsom narazovom vetre sa stromy ohybaju a narazaju do jeho a susedneho domu.Kedze tymto sa poskodzuju odkvapove rury a strechy obidvoch zucastnenych domov, zaujima nas ako mame postupovat.Vieme, ze stromy sa mozu vypilit az v oktobri kvoli vtakom.Ak napiseme ziadost na ŽP, je nutne zaplatit nejake poplatky za tento vyrub.Dakujem Ana

>>> ODPOVEĎ:

Referat ŽP na MsÚ - oddelenie Ochrany prírody a krajiny (výrub drevín) je prenesený orgán štátnej spravy. To znamená občania majú povinnosť na MsÚ nahlásiť akýkoľvek zámer týkajúci sa drevín (opílenie, vypílenie, ošetrenie........) vo forme žiadosti, ktorá má aj predtlačené tlačivo, na ktorom sú presne uvedené potrebné údaje k vypísaniu. Po vypísaní žiadosti na výrub drevín a odovzdaní na Klienskom centre MsÚ sa platí správny poplatok u FO 200,- Sk a PO 1 000 ,- Sk.
Ref. ŽP v spolupráci so správcom mestskej zelene ZAaRES vykonajú obhliadku, na toto konanie budú prizvaní aj žiadatelia.
Rozhodnutím Mesta potom žiadateľ obdrží kladné, alebo zamietavé stanovisko.
Neuviedli ste ulicu a suseda, pretože akýkoľvek zásah do vegetácie bez povolenia je pokutovaný a sankcionovaný riešený inšpekciou ŽP v BB a Políciou.

MsÚ BB referát ŽP, tel.: 4330 454

Ana


 
pridané 22.7.2008 08:34:04

Smetne kose 2

Hlavne, prosim Vas, su prazdniny. Na nasom ihrisku nie je neporiadok, ale kose su plne. Je mozne ich vysypat castejsie ?
My si ich nafarbime...

Lucia Skokanova


 
pridané 19.7.2008 17:04:05

Smetne kose

Rada by som sa opytala, ako casto su vysypane smetne kose, ktore su umiestnene firmou GANZ v nasom meste, konkretne aj na sidlisku Foncorda v priestore detskeho ihriska na ul. THK a Spojova. Po niekolkych telefonatoch priamo do firmy GANZ boli v priestore ihriska umiestnene 2 smetne kose, ktore su naozaj vo velmi zlom stave s prislubom, ze budu vymenene za nove. Rada by som sa opytala, kedy budu teda vymenene. Nakolko ihrisko sa upravuje, v buducom tyzdni tam budu osadene nove pruzinove hojdacky, do konca prazdnin dalsi herny prvok, boli vymenene svietidla, terajsie kose su tam naozaj ako "past na oko". Uz niekolkokrat sme ich obsah vysypali do kontajnerov na komunalny odpad.
Resp., nakolko na buduci tyzden budeme aj natierat obruby na pieskovisko, mame si ako obcania zakupit aj farbu (uz z vlastnych penazi) a smetne kose zafarbit, nakolko sa na ne uz neda pozerat.
Dakujeme za porozumenie.

>>> ODPOVEĎ:

Dobrý deň,
veľmi pekne ďakujeme za podnet. Prísľub priamo od firmy hovorí za všetko. Situácia v Meste so smetnými košmi je naozaj v zlom stave. Márna snaha firmy, ako aj nás na ŽP naozaj nedobieha výrastkov, ničiteľov a podgurážených mladíkov, ktorých asi fascinujú smetné koše, lebo len čo sa koše vymenia, alebo ich v lokalitách Mesta pridáme, hneď sú rozkopané, poprípade niekde záhadne miznú. Tiež sa musíme riadiť výdavkovou položkou, ktorú už bohužiaľ prekračujeme a ešte je len polrok.
To ale neznamená, že nebudeme brať do úvahy Vašu pripomienku. V krátkej dobe predmetné koše po dohovore s firmou určite dodáme.
Vážime si každého, kto nám pomáha a Vy ste jedna z nich. Určite nesklameme Vaše úsilie.
Ref. ŽP MsÚ

Lucia Skokanova, Obcianska iniciativa Zelena Foncorde


 
pridané 19.7.2008 00:07:48

nespokojný sused

Kto odmera v mojej prevádzke hlučnosť?Na koho sa mám obrátiť?Pri akých db musi byť postavená protihluková stena?

>>> ODPOVEĎ:

O meranie hlučnosti môžte požiadať priamo regionálny úrad verejného zdravotníctva v BB ul.Cesta k nemocnici č.1.

Ref. ZP Ms

Zuzka


 
pridané 18.7.2008 23:40:58

nespokojný sused

Dakujem za odpoved.Ešte by som chcela poprosiť či maju aj obce svoje VZN o pravidlach času predaja o obchode a času prevadzky služieb?A ako sa môže k nahliadnutiu dostať bežny občan?Dakujem.

>>> ODPOVEĎ:

Otváracie hodiny (aj predĺženie) prevádzok v meste Banská Bystrica povoľuje v zmysle VZN č.161/2005 referát dopravy a podnikateľských činností. Toto platí pre BB.
VZN sú vyvesené na stránke Mesta (internet, intranet).
Každá obec ma vlastné VZN.

Ref. ZP MsÚ

Renáta


 
Položky 271-280 z 461

dnes je: 21.5.2018

meniny má: Zina

Dnes má službu:

Dr. MAX, Horná 62
Horná 62,
974 01 Banská Bystrica

ďalšie dni

Sobota 26.5. - 27.5.
Dr. MAX, Nám. Ľ. Štúra 32
Nám. Ľ. Štúra 32 (OD KAUFLAND),
974 01 Banská Bystrica
Sobota 26.5. - 27.5.
Dr. Max, 29. augusta 63
29. augusta 63 (OD KAUFLAND),
Banská Bystrica

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úradEnglish version

103528205

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka