Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Banská Bystrica

Životné prostredie

Diskusné fórum vytvára priestor na otázky, týkajúce sa práce mestského úradu. Stránka nie je určená na zverejňovanie oznamov akéhokoľvek druhu vrátane politickej propagácie a reklamy. V zmysle uznesenia mestského zastupiteľstva č. 164/2007 sa zverejňujú odpovede na neanonymné otázky, ktoré sú v súlade s etickým kódexom diskusného fóra. Za pochopenie ďakujeme. Správa verejnej zelene, parkového mobiliáru (detské ihriská, lavičky, chodníky, kosenie…) a komplexná starostlivosť o fond vegetačných porastov na území mesta prešla pod odbor komunálnych vecí t.j. v diskusnom fóre KOMUNÁLNE SLUŽBY.

 

Nový príspevok do diskusného fóra môže pridať len registrovaný užívateľ.


 

ŽIVOTNÉ PROSTREDIE

pridané 1.12.2017 15:37:06

neodprataný sneh z chodníku pred hlavnou Poštou 1

Stáva sa akoby pravidlom, že v meste pred Poštou 1 na Hornej ul. akoby sa zastavil čas - sneh z chodníku sa neodstraňuje. Bol som svedkom s jednou paňou, keď sme pomáhali mladej mamičky s kočíkom, ktorá poriadne spadla. Patrí sa poznamenať, že rovnaká situácia bola aj vlani pred touto Poštou. Za neodprataný sneh z chodníku je zodpovedný majiteľ objektu - to zrejme nie je potrebné pripomínať a je to na hanbu pošty, do ktorej pravidelne chodíme. Čo tak pokutovať správcu za neodstraňovanie snehu z chodníkov!!!

Jaroslav Hromada st.


 
pridané 23.10.2016 20:44:22

REKONŠTRUKCIA CHODNÍKA NAD JELŠOVÝM HÁJIKOM NA SÍDLISKU SÁSOVÁ

Betónový chodník nad Jelšovým hájikom v Sásovej spájajúci Krivánsku ul. s Rudohorskou je vo veľmi zlom stave.Je do takej miery hrboľatý, že sa po ňom ťažko chodí a veľmi sťažený je aj pohyb detského kočíka. Chodník je maximálne
využitý, preto investícia do jeho opravy by bola efektívna.
Ďakujem.

Juraj Žarnovičan


 
pridané 15.9.2016 12:08:56

Strieborné námestie

Po dlhšej dobe som išla po Striebornom námestí, je to tam na zaplakanie. To, čo sme dopustili na takomto frekventovanom mieste, to je maximálne neslušné voči obyvateľom mesta Banská Bystrica. Je tam taký bordel, (ospravedlňujem sa všetkým slušným ľudom za expresívny výraz), že vôbec netuším, čo robia príslušní zamestnanci mesta, keď to dopustili. Burina, neporiadok, hrdzavý skoroplot uprostred mesta. A vyzerá, že všetci sú spokojní. Bývalá Slovenka je úspešne predaná, tak čo.

>>> ODPOVEĎ:

Provizórnym plotom je je oddelený súkromný pozemok od mestských. Mestské pozemky sú udržiavané dodávateľskými firmami a čistota sa tu udržuje na štandardnej úrovni. Vzhľadom nato, ide o frekventované miesto, musia vďaka niektorým "poriadkumilovným" občanom vypomáhať pri čistení aktivační pracovníci. Ostatné pozemky sú povinní udržiavať v čistote ich vlastníci.

Oddelenie odpadového hospodárstva a verejných priestranstiev MsÚ

obyvateľka


 
pridané 17.4.2016 12:35:24

VZN č.144/2004

Kde nájdem VZN č.144/2004

>>> ODPOVEĎ:

Dobrý deň,
všetky platné VZN mesta Banská Bystrica sú uvedené na stránke mesta v sekcii samospráva, VZN sú v piatom riadku.

Ing. Kostúrová Beata
Oddelenie ŽP

mirec


 
pridané 19.8.2015 18:17:31

Dvor Partizánska 46-56 - dreviny

V bytovom dome na Partizánskej 46-56 bývam už niekoľko rokov. Na dvore máme krásne stromy viac ako 50 ročné a za toto obdobie neboli vôbec odborne upravované. Pri väčšom vetre sa sem tam odlomí konár padne na auto či hlavu. Zatiaľ k väčšiemu nešťastiu nedošlo.. Bolo by žiadúce, aby sa stromy upravili a zoschnuté konáre odstránili. Ako by sme mali postupovať aby sa stromy upravili... Ďakujem za info.

>>> ODPOVEĎ:

Dobrý deň.
Prirodzene rastúce stromy a dreviny, sa bežne, neupravujú....
Upravujú sa vtedy keď, poškodzujú fasády domov, sú po víchrici poškodené a podobne. Suché konáre, alebo celé dreviny sa odstraňujú priebežne, ohlásením na Okresnom úrade odbor starostlivosti o životné prostredie.
Po obhliadke (24. Augusta 2015) sa na predmetnej adrese Partizánska 46 – 56, dreviny vyžadujúce ošetrenie momentálne nenachádzajú...
S pozdravom

Ing. Valent
ZAaRES

Dadah.


 
pridané 3.8.2015 09:28:35

Uľanské lipy

Dobrý deň, v TV Markíza bola odvysielaná informácia o lipách v banskobystrickej časti Uľanka a tiež v Permone sa nachádza článok, že tieto lipy boli vysadené na počesť kráľovnej Sisi v roku 1898. Som obyvateľom Uľanky od roku 1941 a považujem za potrebné vyvrátiť túto nepravdivú informáciu aj dobovou fotografiou z roku 1946. Tieto lipky boli vysadené okolo roku 1938 – 1939 pri vzniku Slovenského štátu.
Omyl v tejto veci by sa mohol týkať vyrúbaných líp okolo už tiež nejestvujúcej kaplnky na konci mestskej časti Nový svet. Boli to mohutné lipy už v čase môjho detstva. Avšak v žiadnom prípade nešlo o lipy v Uľanke.
Ako som sa dozvedel, mali by sa nejakým spôsobom tento lipový sad označiť, mám za to, že by sa táto akcia mala zastaviť.


 
pridané 20.7.2015 17:03:40

Hluk na Graniari

Ďakujem, na Graniari a Školskej je konečne zas ticho.

MonikaBB


 
pridané 16.7.2015 13:46:13

Hluk na Graniari

Dobrý deň.
Chcela by som upozorniť na neznesiteľný hluk rozliehajúci sa od SOŠ IT smerom ku Graniaru a Školskej ulici nepretržite to hučí asi druhý týždeň,včetne nočných hodín(hluk pripomína štartovanie vrtuľníka).Ruší to tým pádom nočný kľud.Prosím vás chcem sa len opýtať kedy už to skončí ???Chápem keď vyhorí rozvod ale .... Ďakujem za skorú odpoveď.

MonikaBB


 
pridané 12.6.2015 19:17:25

rozkopavka zelene

aj ziadna odpoved je odpoved.
dakujem

js


 
pridané 4.6.2015 21:18:51

Rozkopávka zelene

Dobrý deň,
chcel by som vedieť,kde najdem povolené rozkopávky zelene,nakolko som na chodníkoch objavil značenie a podla toho vypadá,ze niekto sa pred obytným domom a vedla neho na Bernolákovej ulici rozkopať travniky,ktoré sme dali do poriadku po zateplení bytoveho domu.Pýtal som sa predsedu zástupcov vlastníkov bytov a tvrdil mi ,ze o nicom nevie.Preto sa pýtam,či niekto schvaluje rozkopanie plochy pred bytmi bez toho ,aby to vlastníci schválili.Tiež by som chcel vedieť z akého dôvodu sa ide rozkopávať.
Ďakujem za odpoveď

>>> ODPOVEĎ:

Dobrý deň, pán Šustek
Žiadosti na rozkopávku v zeleni sa podávajú na Oddelenie odpadového hospodárstva a údržby verejných priestranstiev.
Zásady dočasného využitia plôch zelene pri rozkopávkach na území mesta Banská Bystrica sa vydávajú v zmysle § 10 ods. 4, Všeobecne záväzného nariadenia Mesta Banská Bystrica č. 8//2008 o tvorbe, údržbe a ochrane zelene, na úpravu postupu pri vykonávaní rozkopávok plôch zelene na území mesta Banská Bystrica.
Požiadavku na rozkopávku zelene v danej lokalite zatiaľ neevidujeme.

Mgr. Natália Šmideková
oddelenie OHaÚVP

Šustek


 
Položky 1-10 z 459

dnes je: 13.12.2017

meniny má: Lucia

Dnes má službu:

Dr. MAX, Horná 62
Horná 62,
974 01 Banská Bystrica

ďalšie dni

Sobota 16.12. - 17.12.
Dr. MAX, Nám. Ľ. Štúra 32
Nám. Ľ. Štúra 32 (OD KAUFLAND),
974 01 Banská Bystrica
Sobota 16.12. - 17.12.
Dr. Max, 29. augusta 63
29. augusta 63 (OD KAUFLAND),
Banská Bystrica
Pondelok 18.12. - 31.12.
Dr. MAX, Horná 62
Horná 62,
974 01 Banská Bystrica

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úradEnglish version

96492747

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka