Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Banská Bystrica

Výstavba a urbanizmus

Diskusné fórum vytvára priestor na otázky, týkajúce sa práce mestského úradu. Stránka nie je určená na zverejňovanie oznamov akéhokoľvek druhu vrátane politickej propagácie a reklamy. V zmysle uznesenia mestského zastupiteľstva č. 164/2007 sa zverejňujú odpovede na neanonymné otázky, ktoré sú v súlade s etickým kódexom diskusného fóra. Za pochopenie ďakujeme.

 

Nový príspevok do diskusného fóra môže pridať len registrovaný užívateľ.


 

VÝSTAVBA A URBANIZMUS

pridané 19.4.2018 15:54:55

Osadenie chýbajúcich zábradlí na Starohorskej ulici

Dobrý deň.
Na podnet obyvateľov obytného domu Starohorská 11-23 chcem vedieť, na koho kompetentného na MsÚ sa môžu obrátiť s požiadavkou na osadenie chýbajúcich zábradlí na verejnom priestranstve v majetku Mesta BB. Viac ako 29 rokov chýba zábradlie pri schodoch z cestnej komunikácie pred vchodom č. 23 a č. 17.


 
pridané 30.7.2015 21:41:01

autobusová stanica

Nejako je ticho ohľadom autobusovej stanice, ide sa niečo s ňou robiť, alebo boli zase len veľké reči okolo nej .....

Romanik


 
pridané 13.12.2014 22:40:02

Vystavba domov na Suchov vrchu - Pod Flosom

Dobry den,
Zaujimam sa o novu vystavbu domov na Suchom vrchu, konkretne v oblasti Pod Flosom. Nemozem najst dostupne informacie ohadne majitela pozemkov -mesto/Vav invest, pripadne odkupenie pozemkov Vav invest, ake boli podmienky? Bola vykonana sprava z hladiska dopadu tejto vystavby na zivotne prostredie? A vobec, kto urcuje hranicu kedy je vystavba este v sulade so statutmi o ochrane zivotneho prostredia? Toto je skor otazka filozofickeho charakteru, ale zaujima ma dokedy bude mozne stavat na Suchom vrchu, kde sa nachadza eticka hranica? Vsade navokol pocnuc Prsianskou terasou, konciac novym projektom Kaskady sa plocha volnej prirody stale viac zmensuje a ja sa pytam kde je ta alarmujuca hranica? Respektujem slobodu jednotlivca ale aj prirody a jej zakony a som presvedcena ze by mali byt v harmonii. Preto si myslim, ze tato otazka je hodna otvorenej diskusie a diskusie o transparentnosti zakonov na vystavbu obejktov vo volnej prirode.

>>> ODPOVEĎ:

Každá stavba resp. zámer okrem iných aj na Suchom vrchu a aj v celom meste BB je riadne posudzovaná a zverejňovaná v súlade so stavebným zákonom a v súlade s obstarávaním ÚPD tak ako na webovej stránke mesta BB ako aj na najbližšej úradnej tabuli v mieste konania zmeny. Občan má právo ale aj etickú povinnosť sa zaujímať o dianie v meste nielen po ukončení zámerov,ale práve pred uzatvorením konania a teda má právo využiť zákonnú možnosť s dostatočne dlhou časovou lehotou na vyjadrenie svojich pripomienok.

Informácie ohľadom vlastníctva pozemkov územný plán nerieši,ohľadom majetkových vecí Vám radi zodpovedajú
na Vaše otázky pracovníci majetkového oddelenia

Dopad na ŽP je posudzovaný v rámci ZaD v konkrétnych častiach dokumentácie a zároveň v konaní sú oslovované organizácie určené zákonom napr.OÚ odd. ŽP.

Na filozofické otázky sa ťažko odpovedá,ale ak máte záujem o niečo konkrétne,po návšteve MsÚ Vám pracovníci MsÚ
radi zodpovedajú na odborné otázky.
O akú alarmujúcu hranicu ide?
Rozvoj mesta je nezastaviteľný, to ani mesto BB nedokáže,ale naopak je potrebné rozvoj mesta podporovať

Vo veciach zástavby dotknutého územia, vrátane majetkoprávnych pomerov v dotknutom území, Vám doporučujeme obrátiť sa na spoločnosť es site invest s.r.o., so sídlom Námestie Štefana Moyzesa č. 17/A, 974 01 Banská Bystrica.


Oddelenie územného plánovania a bytovej politiky
Mestský úrad Banská Bystrica

Lucia Korbelyiova


 
pridané 23.11.2014 14:40:13

Starohorská ulica

Dobrý deň,
obraciam sa na Vás so žiadosťou o informáciu, či sa ešte bude pokračovať v oprave cesty na Starohorskej ulici. Urobená je iba časť ale aj za touto opravou pokračujúca cesta má výtlky, ktoré neboli opravené. Naozaj to tam tak ostane.? Okrem toho nedali by sa vyznačiť, keď sa už táto cesta opravovala, ale aj ďalej, parkovacie miesta? Staré sú už zošlapané, potom autá zle parkujú a keby boli vyznačené parkovacie miesta, určite by sa ľahšie parkovalo a zmestilo by sa aj viac aut.

Okrem toho by som sa vrátila k príspevku pani, ktorá navrhovala bezbariérové schody zo Starohorskej ulice na otočku autobusov a potom schody k Rudohorskej ulici. Nedalo by sa k týmto schodom urobiť, najmä smerom na Rudohorskú aspoň serpentína, po ktorej by mohli chodiť aj mamičky s deťmi, ale aj dôchodcovia, prípadne ľudia, ktorým robí veľký problém chodiť po schodoch. Miesto na tieto sepentíny by sa na tomto kopci našlo.

Mária Mičková


 
pridané 10.10.2014 11:44:23

Morový stĺp na námestí

Nevrhujem jeho kompletné zastrešenie prostredníctvom sklenenej pyramídy. Siahala by tesne nad sochu a bola by pre záujemcov otvorená pokiaľ možno neustále. Pyramidálna konštrukcia zo sklenených trojuholníkov je najlepím riešením ako ochrániť túto cennú historickú pamiatku a zároveň ju nechať prístupnú, prčiom by sa nepoškodil rámec námestia, naopak. Stĺp, rovnako ako hodinová veža by boli naďalej dobre viditeľné a Bystrici by pribudla ďalšia turistická atrakcia.

LeoPodstanický


 
pridané 3.10.2014 14:25:37

Neppmuckého kaplnka

Stav v akom je je stavom katastrofickým.
Už dávnejšie zaznelo zo strrany kompetentných prostredníctvom hovorkyne asi MÚ v mesačníku Banskej Bystrice, že je to aj preto, lebo je v blízkosti Malej stanice. Nuž, Helsinki sú celé postavené okolo hlavnej železničnej stanice a priamo na nej sa nachádza hotel Holiday Inn.
Viem že je vo vlastníctve RKC.

LeoPodstanický


 
pridané 2.10.2014 16:40:04

spaľovňa nebezpečného odpadu GRANIAR

Medzi občanmi GRANIARA (Školská, Na Graniari,Astrová,Azalková ul.) sa šíri správa, že MESTO ako správny orgán zastavilo správne a kolaudačné konanie o povolenie skúšobnej prevádzky Pyrolýznej spaľovne nebezpečného odpadu FNFDR . Údajne aj MEDIKA a.s.Ivánka pri Dunaji, ktorá chcela prevádzkovať túto spaľovňu odstúpila od svojho zámeru a spaľovňu odovzdala FN. Je táto informácia pravdivá ? Zastavilo Mesto správne konanie ? Ak ano, prečo ešte členovia petičného výboru ako účastníci správneho konania neobdržali rozhodnutie Mesta ? Neplatí pre Mesto zák.č.71/1967 Zb. v z.n.p. (správny poriadok) alebo sa riadi inými predpismi a akými ? Ďakujem za odpoveď a ostávam s úctou Zlinka
Zlinka


 
pridané 2.10.2014 15:07:14

územný plán

Vážený pán Podstránský a pán Rybár nie je mesto bezmocné ale neschopné
schválenie územného plánu je neschopnosť . Keby riešil územný plán Slovenku,Cementáreň a podobné nemuselo to dopadnúť ako to dopadlo.Však ste nič neurobili od 1974 s výstavbou .Určiť kde sa smie a čo sa smie stavať je predsa v právomoci mesta a nie v rukách súkromníkov.
Konečne nech sa rozhýbu kompetentný ľudia a robia niečo aj pre našu Bystricu.

čakateľ


 
pridané 28.9.2014 19:35:40

mestsé problémy a riešenie mesta

Slovenka - v rukách súkromníka - mesto je bezmocné
čísnke obchody na námestí - v súlade so zákonom - mesto bezmocné
AS - súkromný pozemok - nesto bezmocné
parkovisko pr MÚ - súkromná stavba - mesto bezmocné
rozhovor poskytol prednosta MÚ p. Rybár
Leo Podstanický

Leo Podstanický


 
pridané 12.9.2014 12:30:04

územný plán

Možno môj príspevok ostane bez odozvy ale o pokus to stojí
Bol som na poslednom zasadnutí 9 sept.
Páni poslanci územný plán je potrebné schváliť nie ho presúvať však budú voľby.
Stále sa zamotávate pribudla spaľovňa biolog. odpadu areál CEMENTÁRNE občania nie sú o tom informovaný.Však tu máme SMETISKO-BIOTIKU-ŠROTOVISKO a ešte aj spaľovňa? Občania v Šalkovej Senici sa môžu rovno odsťahovať alebo skapú na RAKOVINU.
Prečo nevylúčite body SPAĽOVŇA.MALÉ VODNÉ DIELA a neschválite územný plán.
Prosím myslite aj na občanov ktorý bývajú v blízkosti cementárne videli ste prírodu v rokoch 1970 v okolí cementárne?????
Prosím o odpoveď zodpovedných ako Ing.arch. Ľubomír Keleman Ing. Stanislav Ferianc

Miro


 
Položky 1-10 z 427

dnes je: 25.9.2018

meniny má: Vladislav

Dnes má službu:

Dr. Max, 29. augusta 63
29. augusta 63 (OD KAUFLAND),
Banská Bystrica

ďalšie dni

Štvrtok 27.9.
EUROPEA
Na Troskách 25,
Banská Bystrica
Piatok 28.9.
ILDA
ul. 29.augusta 7,
974 01 Banská Bystrica
Sobota 29.9.
LAZOVNÁ
Lazovná 27,
974 04 Banská Bystrica
Nedeľa 30.9.
MEDICAL PARK
Bernolákova 14/A,
974 05 Banská Bystrica
Pondelok 1.10.
MONTANA
Sládkovičova 7A,
974 05 Banská Bystrica
Utorok 2.10.
OLÍVIA
Námestie L. Svobodu 21,
974 01 Banská Bystrica
  • Utorok12-1graphic-icon
  • Streda153graphic-icon
  • Štvrtok215graphic-icon

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úradEnglish version

107358023

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka